Моуриньо се сбогува с Шампионска лига след тежка загуба на "Тотнъм"

"Тотнъм" приключи рано участието си в турнира

Финалистът от миналия сезон "Тотнъм" приключи участието си в Шампионската лига още в осминафиналите. Тимът на Жозе Моуриньо трябваше да заличи гол пасив от първия мач с "Лайпциг", но вместо това лондончани загубиха с 0:3 гостуването си в Германия.

В другия мач "Аталанта" сътвори нова паметна нощ и се наложи с 4:3 пред празните трибуни във Валенсия. И четирите гола за италианците вкара Йосип Иличич.

Отпадането от Шампионската лига е поредният удар за "Тотнъм" през сезона. "Шпорите" записаха шести мач без победа и отпаднаха от всички турнири, като им остава единствено да се борят за място сред първите четири във Висшата лига.

От друга страна, "Лайпциг" стигна четвъртфиналите в Шампионската лига още при първото си участие в елиминациите. На 32 години Юлиан Нагелсман стана най-младият треньор, който преодолява тази фаза на турнира.

Жозе Моуриньо няма поводи за радост в последния месец

"Лайпциг" имаше превъзходство в играта и заслужено стигна до победата. Атакуващият стил на игра улесни задачата на отбора след два гола до средата на първата част.

В десетата минута далечен удар на Марсел Забицер влезе в десния ъгъл на вратаря Юго Лорис, който не се намеси добре в ситуацията. По-късно капитанът на "Лайпциг" отново беше на върха на атаката. Той засече остро центриране отляво и удвои преднината на тима.

Двата гола убиха интригата. Отговорът на "Тотнъм" дойде в края на първото полувреме, когато Джовани Ло Селсо направи индивидуален пробив. Впоследствие аржентинецът шутира, но Петер Гулашчи се намеси добре.

През втората част "Лайпциг" имаше нови възможности за гол. Третото попадение дойде три минути преди края, като то беше дело на резервата Емил Форсберг. Шведът овладя в наказателното поле и насочи неспасяемо топката в левия ъгъл на Лорис.