Токио няма резервен план при ново отлагане на олимпийските игри

Токио няма резервен план при ново отлагане на олимпийските игри

© Associated Press



Организаторите на олимпийските игри в Токио не разполагат с план Б, ако се налага ново отлагане. Това обяви говорителят на организационния комитет Маса Такая. Според него в момента домакините работят единствено по план игрите да се проведат между 23 юли и 8 август 2021 г.


Олимпиадата беше отложена заради пандемията от коронавируса COVID-19. По този начин за пръв път след Втората световна война най-големият спортен форум няма да се състои по план.


"Работим в посока на нашата нова цел, нямаме резервен план. Всичко, което мога да кажа засега, е, че новите дати на олимпиадата и параолимпиадата тъкмо бяха приети. В това отношение организационният комитет на Токио 2020 и всички засегнати страни сега дават най-доброто от себе си, за да проведат игрите следващото лято", коментира Такая.




Японският премиер Шиндзо Абе е провел телефонен разговор с президента на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах, в който двамата отново са обсъдили действията си в следващите 12 месеца.


Според Бах Япония няма готовност за ново отлагане.


"Японските организатори и премиерът Абе, с когото говорих, няма да могат да се справят с отлагане отвъд лятото на 2021 г.", каза Бах пред вестник "Ди велт".


Всичко, което трябва да знаете за:
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK