"Байерн" отговори на предизвикателството на "Дортмунд" с успех в Берлин

Германският шампион "Байерн" (Мюнхен) спечели първия си мач след подновяването на Бундеслигата. Пред празните трибуни на "Старото лесничейство" баварците се наложиха с 2:0 при гостуването си на "Унион" (Берлин).

Голмайсторът на "Байерн" Роберт Левандовски се разписа след изпълнение на дузпа през първата част, а Бенжамен Павар оформи крайния резултат в заключителните минути.

С успеха си тимът на Ханзи Флик събра 58 точки и си върна преднината от четири точки пред втория "Борусия" (Дортмунд). В събота жълто-черните хвърлиха ръкавицата след победа с 4:0 в дербито на Рур срещу "Шалке".

"Байерн" имаше превъзходство през целия мач, като стигна лесно до победата. В началото гол на Томас Мюлер беше отменен заради засада след консултация със системата са видеоповторения.

Пет минути пред края на първата част "Байерн" поведе. Леон Горецка изпревари Невен Суботич, който извърши нарушение в наказателното поле. Впоследствие Левандовски реализира отсъдената дузпа, като това беше неговият 40-и гол през сезона.

Баварците продължиха да доминират, без да има опасни моменти пред двете врати. В 80-ата минута Павар засече центриране от корнер, с което интригата в мача приключи.