Разгром в Мюнхен доближи "Байерн" до титлата в Бундеслигата

Германският шампион "Байерн" (Мюнхен) направи нова важна стъпка по пътя към спечелване на осма поредна титла в Бундеслигата. Във вихрено темпо баварците победиха с 5:0 "Фортуна" (Дюселдорф).

Две попадения за успеха вкара голмайсторът на "Байерн" Роберт Левандовски, а по едно добавиха Бенжамен Павар и Алфонсо Дейвис. Матиас Йоргенсен от "Фортуна" си отбеляза автогол в началото на мача.

С победата "Байерн" събра 67 точки и пет кръга преди края има преднина от десет пред втория "Борусия" (Дортмунд), който е с мач по-малко.

Баварците имаха преимущество през целия мач, като гостите от Дюселдорф не успяха да отговорят на предизвикателството.

Интригата приключи още през първата част. Дейно участие при автогола на Йоргенсен в 15-ата минута имаше Павар, който 14 минути по-късно засече по отличен начин центриране от корнер.

С две попадения преднина "Байерн" играеше атрактивно, като Томас Мюлер имаше добра възможност за гол. Две минути преди края на първата част германецът беше част от красива многоходова атака и асистира на Левандовски.

Нови два гола паднаха в началото на второто полувреме, които дойдоха след грешки в защитата на гостите. Левандовски засече с пета подаване на Серж Гнабри, като това беше 43-и гол за поляка през сезона. По-късно Дейвис беше по-настоятелен и премина през няколко футболисти на "Фортуна", преди да се разпише.