Българинът Благой Иванов записа четвърта загуба в сериите по смесени бойни изкуства

Българинът Благой Иванов - Багата записа четвърта загуба в най-престижната серия по смесени бойни изкуства UFC. В среща от галавечерта UFC Fight Night 176 в Лас Вегас Иванов отстъпи на бразилеца Аугусто Сакай.

Това се случи след разделенo решение на тримата рефери след трите рунда. Двама от съдиите край ринга присъдиха успеха на Сакай с 29:28 точки, а третият даде 30:27 за Иванов, което доведе и до спорове сред експерти заради голямата разлика.

Българинът има общо 18 победи в ММА сериите, две от които са в UFC. Предишният му мач през ноември 2019 г. беше наблюдаван от американския президент Доналд Тръмп.