Късен гол спаси ЦСКА от грешка срещу последния

© LAP.BG

С гол на резервата Евандро в 86-ата минута ЦСКА взе трите точки при гостуването на последния в Първа лига "Витоша" (Бистрица). Червените играха по-добре от съперника си, но пропуснаха няколко чисти положения, както и дузпа.

С успеха червените събират 49 точки и се изравняват с втория в таблицата "Локомотив" (Пловдив). Двата тима изостават с 9 точки зад лидера "Лудогорец".

След седмица червените приемат "Локомотив" на "Българска армия" в пряк спор за втората позиция преди плейофите в първенството.

През цялата среща ЦСКА имаше превес и играта се водеше в полето на "Витоша". Футболистите на Милан Крушчич обаче направиха много пропуски.

В 25-ата минута червените получиха шанс да изпълнят дузпа. Брадли Мазику беше фаулиран в наказателното поле и реферът Радослав Гидженов посочи бялата точка. От нея Али Соу стреля слабо и ударът му беше отразен от Николай Кръстев.

Това разстрои играта на червените и до края на първата част гостите така и не стигнаха до ново чисто голово положение.

© LAP.BG

След почивката физическите сили на ЦСКА се изчерпаха, като едва след влизането на Рафаел Енрике, Ахмед Ахмедов и Евандро, червените отново атакуваха по-настоятелно. С пропуски се отчетоха Енрике и Стефано Белтраме.

В 86-ата минута Греъм Кери центрира отляво, Евандро се оказа непокрит на далечната греда и с глава не остави шансове на Кръстев - 0:1.

Само няколко минути по-късно червените удариха и греда чрез Рафаел Енрике.

Коментари (23)
  1. 1 Профил на Fred
    Fred
    Рейтинг: 1373 Неутрално

ВЪН двамата НЕКАДЪРНИЦИ от ЦСКА - Али Соу и треньора който тъпо и упорито го налага - Крушчич! По-голям боклук от тези двамата в ЦСКА не е имало!

Юда се продаде за 30 сребърника, ДБ за 8 районни кмета.
  2. 2 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 2453 Весело

Цел мач се мотахме накрая се разиграхме.
    Само ЦСКА

"Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III

Рейтинг: 0 Любопитно

А къдя в схемата е Леевски на Дарителя Пеевски?

Рейтинг: 1410 Неутрално

Крушата е най-жалкото същество, сядало някога на треньорската пейка в Борисовата градина.

8. 8 Профил на Литекс се преименува на ЦСКА минус  София

Бистрица е село в района на Панчарево.

9. 9 Профил на Fred
    Fred

Цел мач се мотахме накрая се разиграхме.Само ЦСКА
    —цитат от коментар 2 на dedoliben

Цял мач това тъпоглаво недоразумение пуснато да се учи за треньор в ЦСКА налагаше тактика и играчи които МНОГОКРАТНО е доказано, че са некадърни. Чак накрая пусна тези които могат да ВКАРВАТ голове и ЦСКА логично реализира едно от БЕЗБРОЙНИТЕ си голови положения.

На бас, че ако беше останал Соу ЦСКА нямаше да вкара гол. Той се изхитря да пропуска дори на празна врата. И понеже треньора го е забил отпред като нападател и тактиката на отбора е тъпа, да му изработват голови ситуации... които Соу да пропилява.

Ама бил Соу в дупка, ако вкарал щял да се отпуши. Ами вкарвай го при вече решен мач, и да пропуска тогава няма да е фатално. А Крушчич го пуска твърд титуляр и цял мач си късаме нервите как пропилява гол след гол.

ОТДАВНА беше време тези двамата да бъдат изритани от ЦСКА, още края на миналата година. И двамата, треньор и нападател са уникални некадърници, миналата година заради Соу ЦСКА изпусна титлата, тази година има сериозна вероятност ако продължават с него ЦСКА да изпуснат купата.

10. 10 Профил на Alexander97
    Alexander97
    Рейтинг: 3100 Неутрално

Значи тирето се е спасило!
    А аз си мислех, че числото е стигнало да второто място!

Рейтинг: 740 Весело

"Късен гол спаси ЦСКА от грешка срещу последния"
    Но уви, изхвърли Джингиби 1914 извън тройката

13. 13 Профил на Храбър
    Храбър
    Рейтинг: 3498 Весело

Само се чудя защо си вкарал и Левски между сериозните отбори!

"Безнаказаността на похищенията и произволното разполагане с притежанията на повалените стари имуществени прослойки след 9-ти септември има като пряко следствие създадената и поддържана политическа обстановка за корупция"
  14. 14 Профил на Günther
    Günther
    Рейтинг: 650 Неутрално

Таман си виках, че на Стамен Белчев ще му се наложи да почне по-рано работа, но се отложи таковата

Бог да благослови Америка за България!
  15. 15 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 3993 Весело

Победата е най-важна!

Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.
  16. 16 Профил на Fred
    Fred
    Рейтинг: 1373 Разстроено

—цитат от коментар 14 на Günther

Ще го отложат докато Соу и Крушчич провалят и купата, да им е пълен комплекта.

17. 17 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 6128 Неутрално

При такава сгъстена защита, да сложиш един-единствен играч напред, и то точно това недоразумение "алисол", който се мотае, като муха без глава сам напред и едвам уцелва топката, камо ли с нея вратата, е пълна некадърщина. Сръбска скара с прегорял кюмюр...

18. 18 Профил на spring_va
    spring_va

До коментар [#15] от "hamiltonf":

"Победата е най-важна!"... казал Кирчо и вдигнал деветата поредна шампионска титла

19. 19 Профил на Араламбене му е майката
    Араламбене му е майката
    Рейтинг: 797 Весело

Освен съдията, единственото "българско" име в статията - Ахмед Ахмедов.

20. 20 Профил на У Чен
    У Чен
    Рейтинг: 1116 Весело

Като прочетох заглавието и си помислих, че са подновили мачовете в Б група!

21. 21 Профил на SSmart
    SSmart
    Рейтинг: 943 Гневно

За състоянието на ЦСКА е виновен Г.Ганчев и никой друг! Очевидно отбива номера като издържа отбора. Не е взел присърце работата да прави отбор, а работи насила. Иначе пропагандата му върви - "на прав сме", "започваме от школата'', "ще налагаме юноши", "догодина стадион" и блалаллалаа , а резултати никакви!!!