"Барселона" спечели лесно първия си мач след паузата

Лидерът в Испания "Барселона" спечели първия си мач след тримесечната пауза, надигравайки "Майорка" с 4:0. Каталунците не срещнаха проблеми в гостуването си от 28-ия кръг и решиха всичко още преди почивката.

Артуро Видал откри след само две минути игра, а Мартин Брейтуейт вкара в 37-ата минута. След почивката се разписаха Жорди Алба и Лионел Меси.

С победата "Барселона" води с пет точки пред "Реал" (Мадрид), който трябва да изиграе мача си от кръга срещу "Ейбар".

Попадението на Меси, реализирано в добавеното време, беше 20-о за него през сезона. Така аржентинецът стана първият играч в историята на Ла Лига, който вкарва 20 или повече гола в 12 поредни сезона.

Освен попадението Меси се отчете и с две асистенции.

В двубоя впечатление направи и нахлуване на фен на терена, въпреки че публика до стадионите не се дпуска.