Тийнейджър подобри 80-годишен рекорд в испанския футбол

© Twitter @RCD_Mallorca

Аржентинецът Лука Ромеро влезе завинаги в историята на испанския футбол, след като се превърна в най-младия дебютант в Ла Лига. В сряда вечер 15-годишният атакуващ халф на "Майорка" влезе като резерва в срещата с "Реал" (Мадрид).

На 15 години и 229 дни Ромеро подобрява досегашния рекорд, който се държеше от бившия играч на "Селта" Франсиско Бао Родригес, по-известен като Сансон. Той e поставен през 1939 г., когато играчът е бил на 15 години и 255 дни.

"Това е невероятно, не само защото дебютирах в Ла Лига, но и го направих срещу "Реал", каза след срещата Ромеро, чийто баща е бивш футболист.

В срещата "Реал" не срещна проблеми като домакин и победи с 2:0. Точни за тима бяха Жуниор Винисиус в 19-ата и Серхио Рамос в 56-ата минута. С победата "Реал" отново излиза начело в таблицата, като има равни точки с "Барселона" (по 68), но е с по-добри показатели.

Коментари (10)
  1. 1 Профил на kritikar
    kritikar
    Рейтинг: 521 Неутрално

Мачът не се игра на Бернабеу... Дано останалите неща в статията да се верни.

2. 2 Профил на selqnin
    Рейтинг: 1906 Неутрално

Автора - беше поставен- по отношение на старият рекорд от 1939-та означава ли че сте бил свидетел на събитието
    Хайде малко да мислим като пишем А

3. 3 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 1481 Весело

Слаба работа даже татуировки няма.

"Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
  4. 4 Профил на zkq16646307
    zkq16646307
    Рейтинг: 32 Весело

Тренерът: Ей, малкия! Ромеро! Стига си мазал лигавника! Фъргай биберона, влизаш след две минути! Ша застанеш на дясното крило, атакуваш по дълбочина! И ги мани тия памперси, пречат ти да бягаш, колко пъти да ти казвам!

5. 5 Профил на uq
    uq
    Рейтинг: 1284 Неутрално

Ми пуснал го резерва в обречен мач. Евала, ГОЛЕМ дебют. Тва е било.заради рекпрда само

6. 6 Профил на goofy
    goofy
    Рейтинг: 591 Неутрално

Само за рекрода са го пуснали в 83-тата минута. Давайте нататък, следващия мач пуснете 8-годишен в добавеното време.

7. 7 Профил на sasoss
    sasoss
    Рейтинг: 686 Неутрално

Мачът не изглеждаше обречен. До намесата на съдията. Майорка имаха положения и имаха шанс да поведат. След очевиден фаул Миердид вкараха и мача влезе в рамките на очакванията.
    Като фен на Барселона ( и Майорка) съм пристрастен, но трети пореден мач с очевидни подпирания на съдиите е малко повече от случайност. Всъщност Миердид тази година играят ... най-нелошия футбол в Ла Лига и затова са непонятни тези съдийски подаръци. Още повече толкова очевидни. Вероятно и без тях Миердид щяха да победят, но се натрапва мисълта за някакво застраховане.
    В битката за оцеляване също има фаворити. Още преди прекъсването се очертаха два отбора, които няма да отпаднат - Еспаньол и Валядолид. А снощи дадоха такава дузпа за Селта и не дадоха подобна за Реал Сосиедад, че конспиративната ми теория ще претърпи промени.