Нова грешка на "Барселона" отвори вратата на "Реал" (Мадрид) към титлата

Барселона" записа трето равенство в последните си четири мача и това остави отворена вратата за "Реал" (Мадрид) да увеличи преднината си на върха в испанското първенство. Каталунците направиха 2:2 с "Атлетико" (Мадрид) на "Камп ноу".

Те два пъти повеждаха, но не съумяха да задържат преднината си. С изпълнение на дузпа в стил "Паненка" Лионел Меси вкара своя гол №700 в кариерата си, за да направи 2:1, но по-късно гостите отново изравниха.

"Барселона" се доближи на точка зад "Реал", който в четвъртък приема "Хетафе". До края на сезона остават пет кръга.

Шампионите поведоха в 11-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар от Меси Диего Коща си вкара автогол. Осем по-късно нападателят на "Атлетико" изпълни дузпа, но тя беше спасена от Марк Андре тер Щеген. Съдията реши, че изпълнението ще се повтори заради това, че вратарят е бил пред голлинията. Гостите смениха изпълнителя и този път Саул Нигес беше точен.

След почивката имаше още две дузпи - по една за двата отбора. Меси и Нигес вкараха и мачът завърши при 2:2.

Магията на Меси

Меси става един от само седем футболисти, вкарали 700 или повече гола в кариерата си. Той го направи само 14 месеца след преминаването на границата от 600 гола. С 26 гола повече е другата звезда на съвременния футбол Кристиано Роналдо, който във вторник вкара при победата на "Ювентус" с 3:1 срещу "Дженоа" като гост в Серия А.

За "Барселона" той има 630 попадения в 724 мача.