Три греди и "Лудогорец" спряха ЦСКА в дебюта на Белчев

© LAP.BG

ЦСКА и "Лудогорец" не успяха да се победят, завършвайки 1:1 в най-чакания мач от 29-ия кръг на Първа лига. Само три дни след загубата във финала за Купата на България червените показаха коренно различна игра в дебюта на новия си треньор Стамен Белчев.

Зрители на "Българска армия" видяха хубави изпълнения и от двата тима, които заложиха на атаката.

Срещата беше белязана от три греди , ударени от домакините, както и неправилно отменен гол за "Лудогорец".
За червените се разписа Али Соу в 62-ата минута, а девет по-късно Дан Битон изравни за шампионите.

Това беше шести пореден шампионатен мач между двата отбора, който завършва наравно. Резултатът оставя развръзката за второто място отворена, като ЦСКА дели тази позиция с "Левски" с по 53 точки. Зад двата тима е "Славия" с 52 точки.

"Лудогорец" остава непобеден от началото на сезона и е само на два мача от спечелване на титлата без нито едно поражение.

ЦСКА започна по-активно срещата и създаде три положения още преди да са изтекли 10 минути. Първо Ахмед Ахмедов опита да стреля от движение след подаване на Али Соу, но не уцели вратата.

В шестата минута именно Соу беше в центъра на събитята. Нападателят засече центриране на Евандро, но изстрелът му се отби от гредата.

© LAP.BG

Третата възможност за червените се откри пред Евандро. Бразилецът също стреля с глава, но подобно на съотборниците си не намери целта. Преди това ЦСКА имаше претенции и за дузпа, след като от близко разстояние топката срещна ръката на Сисиньо, който нямаше как да се мръдне.

След силното начал за ЦСКА "Лудогорец" успя да изравни играта. Още в 15-ата минута шампионите стигнаха до гол, но той беше отменен. Мавис Чибота и Каули направиха двойно подаване, след което конгоанецът засече топката в мрежата.

Асистент съдията маркира засада на Чибота, а повторенията показаха че това е грешка и нападателят не е в засада.

© LAP.BG

До края на първата част "Лудогорец" беше по-активен. Шампионите отправиха общо четири точни удара по посока вратата на ЦСКА, но Густаво Бусато се справи във всяка ситуация.

Добри шансове се откриха пред Чибота, Каули и Антон Недялков. ЦСКА нямаше нито един точен удар през първото полувреме.

Веднъж трябваше да се намесва и Владислав Стоянов, като вратарят на "Лудогорец" изпревари Ахмед Ахмедов при остро подаване към нападателя на червените.

През второто полувреме темпото спадна, но това не спря двата отбора да създават положения.
ЦСКА удари втоора греда в 57-ата минута, когато Тиаго прехвърли Владислав Стоянов, но топката кацна върху напречната греда. Само четири минути по-късно "Лудогорец" можеше да открие, но изстрел на Жоржиньо с глава мина встрани.

В 62-ата минута ЦСКА откри, използвайки грешка на шампионите в центъра. Тиаго изведе Али Соу, той пое топката и с мощен шут с десния крак откри - 1:0.

© LAP.BG

Ударът беше в близкия ъгъл на Владислав Стоянов, като вратарят на шампионите не успя да се намеси.

За гамбийския нападател това беше 10-и гол от началото на сезона.

Треньорът на "Лудогорец" Павел Върба реагира с промени и в 71-ата минута гостите изравниха. Влезлият от пейката Дан Битон вкара от пряк свободен удар с хубаво изпълнение.

© LAP.BG

До края на двубоя и двата тима опитаха да променят резултата. ЦСКА беше по-активен, докато шампионите действаха на контраатаки. Повече голове обаче не паднаха.

Рейтинг: 2415 Неутрално

За отбор играл 120 минути в убийствената жега преди 3 дни и изживял огромно разочарование, с осакатен от щедро раздаваните му тогава жълти картони състав това не беше лош мач. Дори физически ЦСКА беше доста по-добре отколкото очаквах.

Видя се, че Крушчич трябваше да бъде сменен далеч преди това. Новата схема с 2 нападатели е по-добра въпреки че някои изпълнители са по принуда. Но Стамен Белчев трябва да поработи много с нападателите, прекалено много голови възможности пропиляват. Само 1 точен удар във вратата и цели 3 греди не е нормално.

Юда се продаде за 30 сребърника, ДБ за 8 районни кмета.
  3. 3 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 5175 Неутрално

"Лудогорец" ходом стигна до равенството. Играха да не загубят мача понеже гонят рекорд. "ЦСКА-София" изглеждаха прилично.

4. 4 Профил на phuncky
    phuncky
    Рейтинг: 899 Неутрално

Паметник на съдийската некомпетентност.

Късата памет е най-големият враг на българите.
  5. 5 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 4856 Весело

Късметът е на страната на по-силните....
    Три греди, но Лудогорец изобщо не се натягаха.
    На тези, които ще питат: "Кое ЦСКА?", ще отговоря: "Това, което игра тази вечер на "Армията".

Рейтинг: 1643 Неутрално

Лудогорец на ходом, ЦСКА на кръв, в крайна сметка равни. Логично при огромната разлика в класите. Стана мач, което е най-важното.

До коментар [#6] от "nema_labavo":

Като им отмениха чист гол ли ги подпряха?

10. 10 Профил на Мизийски
    Мизийски
    Рейтинг: 801 Неутрално

Литекс-Сф без съдии няма да могат да направят равен и с Бистрица.

Спаси, Господи, Твоите чеда и благослови наследството си, като даряваш на православния български народ победа над враговете му и го запазваш с Твоя кръст. ☦
  11. 11 Профил на ЗаНиЗа
    ЗаНиЗа
    Рейтинг: 2733 Неутрално

Съдиите на бяха в тон с мача. "Лудогорец" играха както обикновено, но без настроение. ЦСКА показаха, че само те са равностойни на шампионите, като футболисти, като тактика, като знаещи как се играе срещу силен противник. Соу върши много работа, може би най-много от всички, но енергията му трябва да се насочи, и СтБ го прави. Той е повече от център таран и човек зад него би го направил по-успешен.

Направи съд от глината, празнината вътре в него го прави полезен.
  12. 12 Профил на pavelsilistra
    pavelsilistra
    Рейтинг: 822 Неутрално

Лудогорец има възможност по шампионски да разбие с рекорд левски в последния си домакински мач !
    Победа с 5+:0 ще е празник за феновете, честване на 9-тата поредна и разгром за Историята. Състоянието и играта на сините позволява да бъдат ошаматени като за рекорд !

Рейтинг: 874 Неутрално

Този ЦСКА искам да гледам, комбинативен и борбен. Следващия сезон ще сме шампиони , след като Тиквата загуби изборите през март.

До коментар [#11] от "ЗаНиЗа":

Ако това е играта на Лудогорец обикновено, нямаше да са шампиони, а щяха да се борят за трето-четвърто място, заедно с ЦСКА. Лудогорец игра на ходом. А за ЦСКА това беше мач за чест. Те така и го изиграха, но да се твърди, че ловчанлии са равностойни на разградчани е, то даже не е и смешно, малоумно е.

Рейтинг: 1071 Неутрално

Чест прави на "Лудогорец", че спокойно прие съдийската грешка.
    Представям си какъв рев и какви вопли щеше да има, ако несправедливо отменения гол бе на домакините!
    "БФС, съдиите, мафията..." - целия репертоар от начало до края.

Hawaii

Чест прави на "Лудогорец", че спокойно прие съдийската грешка. Представям си какъв рев и какви вопли щеше да има, ако несправедливо отменения гол бе на домакините!"БФС, съдиите, мафията..." - целия репертоар от начало до края. "Лудогорец" вкара два редовни гола.
    —цитат от коментар 18 на Шоуто на щаба

Ще видиш СТОЙЧЕТО стоилкас как ще точи сълзи и сополи

за това как съдията бил ощетил ЛИТЕКСа

21. 21 Профил на himler
    himler
    Рейтинг: 667 Неутрално

Да бе страничният съдия отмени йристален гол на ЦСКА! При толкова добър бранител ....

22. 22 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 1558 Весело

Видя се че срещу тия мпжем да играем равностойно само ния.

"Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
  23. 23 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 4856 Неутрално

До коментар [#8] от "Hawaii": "ЛУДОГОРЕЦ е отборът с НАЙ-МНОГО ОТМЕНЕНИ РЕДОВНИ ГОЛОВЕ"
    И с най-малко отсъдени дузпи. Явно е много трудно на съдиите срещу това явление от Разград. Но е лесно на глорихънтърите да подскачат и да злорадстват.

Рейтинг: 4719 Весело

Дневник, това ЦСКА е Тирето! Така че изписвайте името на отбора правилно: ЦСКА Тире София! 🤣😂

26. 26 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 3893 Любопитно

Ако "Лудогорец" имаше за какво да играе, то щеше да игра е на високи обороти и щеше да си тръгне трите точки от София

++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Просто "Лудогорец" е с класи над всички у нас и ако играе на 100% няма как да не бие!

29. 29 Профил на Fred
    Fred

Лудогорец има възможност по шампионски да разбие с рекорд левски в последния си домакински мач !Победа с 5+:0 ще е празник за феновете, честване на 9-тата поредна и разгром за Историята. Състоянието и играта на сините позволява да бъдат ошаматени като за рекорд !
    —цитат от коментар 12 на pavelsilistra

И аз очаквам Лудогорец да играят този мач с желание за блестящ финал.. Предвидили са големи празненства и връчване на купата, логично е да се мобилизират. Левски е в много лошо положение, не само игрово но и във всички останали области. За резултата очаквам победа но с колко не се наемам да прогнозирам. Понякога просто не влиза, въпреки тоталното надмощие да си спомним Берое.

30. 30 Профил на todor._89
    todor._89
    Рейтинг: 1159 Весело

До коментар [#19] от "Hawaii":

Мазохист съм.Минусите ви ми докарват оргазми.
  31. 31 Профил на himler
    himler

До коментар [#14] от "pitanka_3":

Ами тогава може идиотите от Левски да се възстановят! Сега джуджето плати на съдиите и те не допуснаха ЦСКА да загуби с 2:1!Гришата не можа да купи на ЦСКА купата, но второто място ще си го плати! Акакво става ако назначеният престъпник Гешев го блъсне (дай Боже) нещо и не е вече главен прокурор? Е джоджето ще плати на сиракоглу и Левски ще бъде елиминиран! Но Славия, Локо ПД, Лудогорец?

32. 32 Профил на bat_plamen

До коментар [#16] от "zle_platen_trol":

++++++++++++++++++++++++++++

33. 33 Профил на Alex Ivanov
    Alex Ivanov
    Рейтинг: 1484 Неутрално

Литекс и почиващия си отдавна Лудогорец не може да бие .....

34. 34 Профил на bat_plamen

До коментар [#18] от "Шоуто на щаба":

++++++++++++++++++++++++++++++++
    Тогава лицето Стойкас Стоилас щеше " да ореве орталъка"!!!!!

35. 35 Профил на zle_platen_trol
    Рейтинг: 1643 Весело

До коментар [#30] от "todor._89":

36. 36 Профил на himler
    himler

До коментар [#17] от "Hawaii":

Ако не беше онова лайно Хубчев, то Левски щеше да има две победи срещу ЦСКА! Но иначе Лудогорец трябвашр да вземе Миятович! Нямаше да ги има тия проблеми!

Рейтинг: 334 Неутрално

Свали розовите очила.Лудогорец е класи над всички останали БГ,,отбори".

39. 39 Профил на todor._89
    todor._89

До коментар [#35] от "zle_platen_trol":

След макс година ще разбереш!

40. 40 Профил на Alex Ivanov
    Alex Ivanov

За каква чест бил мачът, Литекс са заплашени от това да не се класират за Европа ??!

41. 41 Профил на neut
    Рейтинг: 6862 Неутрално

Добър мач, червените могат повече да съжаляват за пропусната победа

42. 42 Профил на phuncky
    phuncky

За няма и 4 години как успяхте да направите 3 полуфинала в ЕКТ?

43. 43 Профил на vesko19
    vesko19
    Рейтинг: 1440 Неутрално

Кога това за полуфиналиста ??? Аз не помня Литекса да са направили нещо в ЕВропа .напротив и те откриваха географията ...
    Тоя дето беше полуфиналиста умре ..Да не говорим че освен феновете му никой друг не го е грижа за полуфиналисти .И то все в условията когато цялата държава е зад него и няколко други отбори ..
    Голяма радост няма що.ДО гроб ще си спомняте само това поради всякаква друга липса на успехи

44. 44 Профил на zle_platen_trol

До коментар [#39] от "todor._89":

Повярвай, с нетърпение очаквам цирка на всички времена в българския футбол. ЦСКА срещу ЦСКА. Два клонинга на вмирисан труп. С фитбол така и не учудихме Европа, но с това определено ще я изумим.

Рейтинг: 2733 Весело

Дали е малоумно или тъпо, че не се вижда, но ЦСКА играе на стадион "Българска армия" в София, където е играл винаги и играе срещу "Лудогорец" повече от равностойно 6-7 мача?! Дали е смешно или тъжно но в Ловеч ЦСКА е губил от "Литекс", а "Лудогорец" също?!
    Дебилно, но май не и за подкрепящите играчите от "Герена", е че с най-голямо пристрастие се следят изявите на ЦСКА, ИЗ, НА, В предвид изключителната им любов към червените. Особено на тези от Шумен. Но пък борбата на "Левски" за резервираното им второ място е с ЦСКА, та - напъвайте яко, колкото и зле да сте платени.

47. 47 Профил на primerno
    primerno
    Рейтинг: 446 Неутрално

До коментар [#16] от "zle_platen_trol":++++++++++++++++++++++++++++Малоумно е да се твърди , че някой тим у нас може да спре "Лудогорец"!Случайно за един мач-ДА, но за цял шампионат - НЕ!Още от сега е ясно ,че ако няма някакви фундаментални сътресения в Разград/ случайно/ и следващият сезон "орлите" се лекота ще станат шампиони!
    —цитат от коментар 32 на bat_plamen

Лудугорец е безспорен хегемон последните години, но 3-4 титли бяха спечели само с 1 точка разлика. Така че да се твърди, че никой не може да ги бутне е малко пресилено.

48. 48 Профил на zle_platen_trol
    Рейтинг: 1643 Любопитно

До коментар [#46] от "ЗаНиЗа":

Доста несвързано. Лепило, менте алкохол или некачествена дрога?

49. 49 Профил на vesko19
    vesko19

До коментар [#47] от "primerno":

Това с точките не е критерия .
    Лудогорец винаги губят много точки когато играят в Европейските турнири .
    Можеш да провериш това ..Така че това с точките не е особен критерии.
    Лудогорец започва да играе по съвсем друг начин щом отпадне от Европейските турнири .

50. 50 Профил на Fred
    Fred
    Рейтинг: 2415 Весело

До коментар [#30] от "todor._89":Я да вземете да се разберете тирето и числото, кой от двата ментака ще се пъчи с чуждите три полуфинала.
    —цитат от коментар 35 на zle_platen_trol

Ами според ФИФА "тирето" е ЦСКА и плащат наред старите му дългове. Интересно ще стане когато някой ден извадят тези решения на ФИФА и кажат "Ами ето ЦСКА сме, самите ВИЕ го казвате" :)

51. 51 Профил на zle_platen_trol

До коментар [#50] от "Fred":

Шизофренично някак си. Уж са ЦСКА, пък Стойкас Стоилас реве, че са Литекс. И вашата не е лесна. Ама никак. Но състоянието на ЦСКА за вас никога не е било приритет, дали от Литекс или от Гигант Белене, важното е да имате повод да викнете с пълен глас: Рук за Левски. Като истински чорбари.

52. 52 Профил на Fred
    Fred

Но пък борбата на "Левски" за резервираното им второ място е с ЦСКА, та - напъвайте яко, колкото и зле да сте платени.
    —цитат от коментар 46 на ЗаНиЗа

Какво ти зле платени, те ВЪОБЩЕ не получават заплата. Не плащат и към НАП, тези прословути 143,000 са разсрочените към НАП стари дългове, новите вноски пак не плащат и се трупат. И при всяко ТВ появяване на Плачкото и Наско сумата набъбва, беше 3 милиона, стана 5 милиона. Като ги знам как винаги лъжат значи са поне 7-8 милиона. Това без дълговете и обезщетенията, само разходи за тази година.

БФС въпреки всичкото подпиране не посмя да им даде истински лиценз ами уникалното "под условие". Сега чакат инспекцията на ФИФА да удари сатъра вместо тях.

53. 53 Профил на Jazzprom
    Jazzprom
    Рейтинг: 630 Гневно

Едно време, когато Лудогорец играеше из окръжните групи, имаше един образ, Румен бръснаря, един духовит циганин., който правеше страхотни коментари по време на мачовете. Та при такива положения, като това с отменения гол, Румен се провикваше силно:
    - Другарю съдия, довечера, като се прибереш у вас, да свариш в леглото при жена си един циганин, по-черен и от мен! Румне сигурно гледа сега мачовете на сегашния Лудогорец някъде отгоре, мир на праха му!

Това е положението...
  54. 54 Профил на primerno
    primerno

До коментар [#47] от "primerno":Това с точките не е критерия .Лудогорец винаги губят много точки когато играят в Европейските турнири .Можеш да провериш това ..Така че това с точките не е особен критерии.Лудогорец започва да играе по съвсем друг начин щом отпадне от Европейските турнири .
    —цитат от коментар 49 на vesko19

Миналият сезон Лудогорец отпадна още в групите на ЛЕ и спечели титлата едва с 1 точка. Този сезон стигнаха един кръг по-напред в Европа и въпреки това ще спечелят с над 10 точки предина. Както казах и те имат лоши сезони.

55. 55 Профил на Fred
    Fred

До коментар [#50] от "Fred":Шизофренично някак си. Уж са ЦСКА, пък Стойкас Стоилас реве, че са Литекс.
    —цитат от коментар 51 на zle_platen_trol

Просто опит да спестят малко парици. Не особено умен, съгласен съм за това.

56. 56 Профил на bat_plamen

Така беше с първите две титли!Вече разликата е поне десетина точки - говоря за последните сезони!Когато ние завършихме 1:1 на "Герена" със Славия /мисля , че беше 2013 година / от този момент "Левски"/ и конкуренцията върви стремглаво надолу, а "Лудогорец" лети високо!Това беше повратен момент и Домусчиеви развиха своят проект

57. 57 Профил на bat_plamen

До коментар [#49] от "vesko19":

Може да губят точки в Европа ,но правят яки кинти/милиони/ и понеже другите тимове у нас не могат това "Лудогорец" ниже титла след титла!

58. 58 Профил на vesko19
    vesko19

До коментар [#54] от "primerno":

Както казах точките не са заради супер силни отбори в България.
    Точките ги губи отбора на Лудогорец. Няма кой знае какво значение до къде си стигнал. Ако имаш дълга пейка това не се усеща много .
    Но в някой от сезоните Лудогорец я нямаше тази пейка .И едни и същи играчи натрупваха много игрово време .което в даден момент се изразяваше в загуби на терена .
    Та пак повтарям загубените точки не са в следствие на мега силна конкуренция. Те са ефект от играта на Лудогорец в Евротурнирите .
    За това и винаги първенството го оставят на самотек едва ли не .Докато не приключат там .Защото от там си вадят и парите .
    Ако имаше мега яката конкуренция както твърдите вие . То Лудогорец щеше да има проблем всеки сезон и едва едва да си взима титлата .
    А това е видно че не е така дори и за кон с капаци .

59. 59 Профил на Hawaii
    Hawaii
    Рейтинг: 4620 Весело

До коментар [#19] от "Hawaii":Хавайски, страхотен мач за "Антибиотик-(тире) Лудогорец! Успяха да устискат хикса срещу трикратен полуфиналист в ЕКТ. Респект!
    —цитат от коментар 30 на todor._89

Тодорчо
    Само ти ли не видя ОТМЕНЕНИЯТ РЕДОВЕН ГОЛ на ЛУДОГОРЕЦ !!!!!

Рейтинг: 1324 Неутрално

ЛУДОГОРЕЦ е отборът с НАЙ-МНОГО ОТМЕНЕНИ РЕДОВНИ ГОЛОВЕВижда се че вече САМО ПО ЕДИН ОТМЕНЕН ГОЛ НА МАЧ НЕ СТИГАза нещо повече от равенствоИ то при положение че ЛУДОГОРЕЦ ИГРАЕ с 40 % от възможностите си
    —цитат от коментар 8 на Hawaii

и с най-много дузпи и най-малко червени картони!

иначе си прав че играха на ходом.

Ако го боли, както го мързи, отдавна да е умрел.
  61. 61 Профил на Тюфлекчия
    Тюфлекчия
    Рейтинг: 2399 Весело

Идвам само да кажа, че абсолютно никой в Европа не си спомня за "полуфиналите" от милкобалево време. Питал съм и фенове на Нотингам, и на Ливърпул и на Байерн - никой няма спомен за "September flag". Като им кажеш "ЦеСеКа" се плясват "Ah - Moscow, Russia, yes!". Това уважаеми, са фактите, а вашето е като да се гордееш и да разправяш наляво и надясно, че дедо ти е завършил 8-и на Балканиадата по стрелба с прашка през 1957-ма.

Браво демократи - станахте по-лоши от тези с които се борите!
  62. 62 Профил на yellow_hater
    yellow_hater
    Рейтинг: 452 Неутрално

Стамен Белчев и ЦСКА през 2016-2018 ги харесвах много. Дано и сега бъде така.

Дано и ние върнем Белия (и Кочев), който за родните стандарти е добър треньор (но само с Кочев в тандем), който да стегне редиците. Тогава ставаа добри дербита.

ЦСКА на Белчев мачкаше физически тогава съперниците, но пък тогава играха и Бодуров, Каранга, Чорбаджийски, Десподов и т.н.

Нека, аз се радвам за ЦСКА. Но дано и ние се вдигнем.

63. 63 Профил на Günther
    Günther
    Рейтинг: 1410 Неутрално

Барем разбрахте ли за какво беше жълтия картон на Ахмедов? За него не пише в статията. Ритна Анисе ли? :)))

Бог да благослови Америка за България!
  64. 64 Профил на Deaddark
    Deaddark
    Рейтинг: 2742 Весело

На плейстейшъна, как. И все пак Литекс е по-стар отбор - мисля има 26 години като проект на Ганчев само. Реално Литекс се преименува ЦСКА-София, а Ботев Луковит се преименува Литекс.
    Тирето и Числото се скъсват да лъжат че имат нещо общо с фалиралия ЦСКА - глорихънтърство, те и с АС-23 сигурно претендират че имат нещо общо - абе, остави...

65. 65 Профил на bludniq_sin
    bludniq_sin
    Рейтинг: 1489 Неутрално

като им отмениха редовен първи гол предполагам?

66. 66 Профил на bludniq_sin
    bludniq_sin

това е играта на отбор който е станал шампион 4 кръга преди края. Пример - ливърпул.

67. 67 Профил на Fred
    Fred

—цитат от коментар 63 на Günther

За да не даде съдията дузпа. От повторенията ясно се видя, препъват Ахмедов в наказателното поле, защитника въобще не успява да докосне топката и го подкосява. Ахмедов падна и съдията за да не даде дузпата изкара, че Ахмедов е симулирал, съответно жълт картон. Просто компенсира за редовният гол отменен преди това на Лудогорец.