Гол в 96-ата минута спря "Юнайтед" на прага на топ 4 в Англия

Гол в 96-ата минута попречи на "Манчестър юнайтед" да влезе в тройката на Висшата лига. Воденият от Оле Гунар Солскяр отбор завърши 2:2 със "Саутхемптън" на "Олд Трафорд".

Домакините направеха обрат и водеха до последните секунди. Изравнителният гол на "светците" обаче ги остави на петото място с 59 точки, с колкото е четвъртият "Лестър" и с една по-малко от "Челси".

До края на сезона в английското първенство остават три кръга, а първите четири ще са в групите на Шампионската лига през есента.

В 12-ата минута "Саутхемптън" поведе, след като гостите отнеха топката пред вратата на съперника. Тя беше подадена на Стюарт Армстронг, който отблизо вкара.

Само за три минути в средата на полувремето "Манчестър юнайтед" направи обрат. В 20-ата Антони Марсиал пусна към Маркъс Рашфорд и той изравни. Малко след това Марсиал напредна отляво и с хубав удар даде преднина на отбора си.

"Светците", които са в средата на класирането, се бориха до последно и съумяха да изравнят. В 96-ата минута след ъглов удар Майкъл Обафеми успя да вкара.

Коментари (16)
  1. 1 Профил на phuncky
    phuncky
    Рейтинг: 945 Неутрално

Не знам за какво е този ВАР, като даже не разглеждат ситуации за червени картони. Сътън можеха да останат с човек по-малко далеч по-рано в мача. Вместо това в края контузиха Уилиамс и се възползваха от численото преимущество да вкарат гол. Крайно неспортменско, най-вече от страна на съдиите.

Късата памет е най-големият враг на българите.
  2. 2 Профил на dma12587967
    dma12587967
    Рейтинг: 661 Неутрално

Абе, ако не беше левашкият пропуск на Марсиал - сам срещу вратаря...

—цитат от коментар 1 на phuncky

3. 3 Профил на alfanero
    alfanero
    Рейтинг: 659 Неутрално

Нещо като Уефски, за какво им е без това само да се излагат в евротурнирите.

4. 4 Профил на nwj49315903
    nwj49315903
    Рейтинг: 1034 Любопитно

—цитат от коментар 3 на alfanero

Комплексите ти от Левски под статия за Юнайтед няма да превърнат Литекс в ЦСКА.

5. 5 Профил на Gunners
    Рейтинг: 789 Неутрално

Май ще се размина с участие в ШЛ следващия сезон.

6. 6 Профил на stenlyaka
    stenlyaka
    Рейтинг: 773 Весело

Хари Магуайър пазеше Уан Бисака за изравнителния гол !

7. 7 Профил на Николай Бучков
    Николай Бучков
    Рейтинг: 3877 Гневно

Явна умора,пропуски,може да се посочи и съдийство при груба игра , но когато гледаш отбор дошъл да руши и това се приема за нормално в този футбол там , разбираемо е защо този изграждащ се успешно нов отбор на Манчестър Юнайтед има проблеми......През цялото време всички играчи на отборът на Манчестър Юнайтед си пазеха краката и това се толерираше с жълти картони ?!

8. 8 Профил на Тодор Александров
    Тодор Александров
    Рейтинг: 615 Неутрално

Трябваше да вкарат трети гол с който да си подсигурят трите точки .. Рашфорд и Марсиал направиха големи пропуски ... контузиите на Шоу и след това на Уилямс също допринесоха за изравнителният гол в добавеното време ... и все пак не мисля че това равенство ще ги спъне за място в четворката - последния кръг играят с Лестър и вероятно този мач ще определи кой от двата отбора ще е в Шампионска Лига догодина

—цитат от коментар 8 на Тодор Александров

Би било честно да се реши по този начин , нали ?
    Малко романтика в тази оскубана откъм позитивни емоции година .....

11. 11 Профил на Тодор Александров

До коментар [#10] от "stenlyaka":

и "Да" и "Не" .. Да, точно заради романтиката и това в един мач да се реши всичко, Не поради абсолютно същата причина - все пак е шампионат - 38 мача, като всеки един има значение ...

12. 12 Профил на Митев
    Рейтинг: 1165 Неутрално

До коментар [#11] от "Тодор Александров":

13. 13 Профил на stenlyaka
    stenlyaka

До коментар [#10] от "stenlyaka":До коментар [#11] от "Тодор Александров":Все пак мисля, че дотогава преднината ще е за Юнайтед, но няма да е толкова голяма, че мачът да се обезсмисли. Нещо повече - много е вероятно възелът да е троен и в последния кръг да се решава кой от трите с Челси, а не кой от тези двата отбора, ще се класират за ШЛ. Във всеки случай Солскяер постигна немислимото, вдигна отбора за един сезон и постави доста добра перспектива пред него, предвид играта, качеството на хората, младостта им и мотивацията. Пък че вчера изпуснаха две точки, те това го правеха толкова много пъти, че вече няма голямо значение, а и това им са добри уроци. И да не забравяме, че все пак наистина се пазсят, защото преследват и други надпревари в близките дни
    —цитат от коментар 12 на Митев

Бруно Фернандеш , човекът оркестър !

14. 14 Профил на Тодор Александров

До коментар [#12] от "Митев":

На теория мачовете които предстоят на Челси и Лестър са по-трудни .. но това е само теория, ето - снощи светците реално за нищо не играха, но така сякаш бяха психически по-освободени ... и все пак аз лично съм убеден че в крайното класиране Ман.Юнайтед ще е над Лестър, а защо не и над Челси ...