"Реал" си върна титлата в Ла Лига след десета поредна победа

Реал" (Мадрид) е шампион на Испания, триумфирайки с титлата кръг преди края на сезона. Мадридчани надвиха "Виляреал" с 2:1 на своята база във Валдебебеса с два гола на Карим Бензема. Френският нападател се разписа в 29-ата и 77-ата минута от дузпа. За гостите точен беше Висенте Ибора.

Тимът на Зинедин Зидан е недостижим на върха кръг преди края на сезона, след като има аванс от седем точки пред "Барселона". По същото време каталунците изненадващо загубиха с 1:2 от "Осасуна" на своя "Камп ноу".

Титлата е 34-а рекордна за кралския клуб. За последно "Реал" триумфира през сезон 2016-17, когато начело отново беше Зинедин Зидан.

Френският специалист печели 11-и трофей, откакто е треньор на "Реал".

"Реал" откри в 29-ата минута след груба грешка на защитата в жълто. Лука Модрич изведе хубаво Карим Бензема, а французинът се разписа с плътен удар по тревата. Преди почивката "Реал" контролираше напълно двубоя, а гостите отправиха едва един удар за 45 минути, който дори не беше точен.

Втората част предложи повече битка, като "Реал" се нуждаеше от сигурност. В 77-ата минута домакините вкараха втори гол, този път от дузпа.

Серхио Рамос спечели дузпа и сам се нагърби с изпълнението ѝ. Капитанът на "Реал" реши да действа триково и не стреля, а я докосна, давайки шанс на Бензема да се разпише. Попадението обаче не беше зачетено заради навлизане в наказателното поле на двама играчи от "Реал".

При повторното изпълнение Бензема застана зад топката и не остави шансове на вратаря - 2:0.

Само седем минути след втория гол на Бензема "Виляреал" намали с хубаво изпълнение на Висенте Ибора с глава.

До края на мача Тибо Куртоа се превърна в герой за "Реал". Белгиецът отрази много опасни удари на "Виляреал", като направи и двойно спасяване в ключов момент. Преди това Куртоа получи много тежък удар и в главата, но успя да доиграе двубоя.

В края попадение на Марко Асенсио беше отменено.

По същото време "Барселона" направи много слаб мач с "Осасуна". Каталунците изоставаха след едва 15 минути, когато гостите откриха с хубав удар на Хосе.

Най-доброто положение за "Барселона" преди почивката беше удар от фаул на Лионел Меси, срещнал гредата. В 62-ата минута аржентинецът се поправи и беше точен точно след свободен удар.

В 77-ата минута "Осасуна" остана с човек по-малко заради червен картон на Енрик, но това не спря гостите. В добавеното време гостуващият тим стигна до трите точки след гол на Роберто Торес.

Коментари (35)
  1. 1 Профил на Соломон  Гилотен
    Соломон Гилотен
    Рейтинг: 0 Любопитно

Честита заслужена титла на "Реал"!
    Вероятно съм най-дъртия фен на Барса в тоя форум(от далечната 1973г).

Рейтинг: 626 Неутрално

Това в Италия и Испания просто не е футбол. Все бива подпиране, но всеки мач дузпи за дадени отбори, всяко допиране фаул, всичко спорно в една посока... Все ми е едно кой ще е първи и кой последен в състезание по тези правила. Обичам футбола прекалено много, но напоследък пропускам все повече мачове. За съжаление в Англия също са поели по този път, есента беше страшно при борбата за първото място, сега в борбата за четворката. В Германия първенството отдавна е интересно единствено за местните фенове, а във Франция парите на един отбор убиват всяка интрига. Истинският футбол май остана само в аматьорските групи.

Рейтинг: 746 Неутрално

Какво точно е заслуженото на тази титла, като ги подпираха като невидели? Барселона може и да не играят добре, но Ревалци не заслужават тази титла.

Късата памет е най-големият враг на българите.
  8. 8 Профил на zle_platen_trol
    zle_platen_trol
    Рейтинг: 885 Неутрално

До коментар [#7] от "phuncky":

Така е, Барселона я заслужават. Тях никога не ги подпират. Спечелиха си и двата мача с Реал. И днес съдията беше виновен, че могат да бият Осасуна с десет души.

9. 9 Профил на Stavrogin
    Stavrogin
    Рейтинг: 815 Неутрално

С 18 мача без допуснат гол няма как да не са шампиони, вероятно съдииите многократно лично са избивали топката от голлинията на Куртоа

Отишло едно джудже при Веско Маринов за автограф и му казало: „Г-н Маринов, пораснах с вашите песни“.

Рейтинг: 1223 Неутрално

Подпирането на Мадрид беше очевадно. Дузпи в последните 3, 4 мача. Тук хората също си го признават по заведенията значи има нещо. :) След подпирането с дузпа срещу Сосиедад във вестниците даже се появи заглавие" Дългат ръка на Флорентино.

14. 14 Профил на sasoss
    sasoss
    Рейтинг: 685 Неутрално

До коментар [#9] от "Stavrogin":

Преди няколко кръга вече се коментира очеизвадното съдийско подпиране. За 3 мача 7 пъти съдиите решително се намесиха в полза на Реал Миердид. 7 пъти последователно. Ако предположим, че това са били спорни положения, каква е вероятността 7 пъти подред да свирят спорните положения за Миердид? Под процент е...
    Иначе с тази игра Барселона НЕ трябваше да става шампион.

15. 15 Профил на sasoss
    sasoss
    Рейтинг: 685 Весело

Всъщност се разбра какво означава VAR. Vamos a Ayudar al Real.

—цитат от коментар 2 на chicago514

Яки, освен тях захлебиха и:Билбао, Майорка и Бетис.

19. 19 Профил на phuncky
    phuncky

До коментар [#8] от "zle_platen_trol":

Свали си белите очила и чуй какво говори цял свят. Мадридчани ги бутаха жестоко в мачовете след подновяването на сезона. Спестени червени картони, измислени дузпи, съдиите бяха техния 12, 13 и 14 играч.

20. 20 Профил на Brasil
    Brasil
    Рейтинг: 332 Неутрално

Кеф, кеф. Със страшен кеф чета как ревете за подпиране и съдийска подкрепа. Не спирайте. А междувременно:

Рейтинг: 2579 Весело

Цял свят говори че най-съдийските отбори са Барса, Реал и Испанския национал - точно в този ред. Свали червено-сините очила и си виж отбора - още от Гуардиола такака съдийска подкрепа никой, повтарям и викам - НИКОЙ, отбор не е имал - 'щото и аз като пристрастен фен на Барса чак прогледнах и видях - Барса прави фал в атака - а го свирят за Барса, ако противника възроптае - аре картон. Каквито са Ревалци, такива са и Борсуклонци - съдиите им са 12, 13 и 14 играч - а най-добрия им е УЕФА. Барса като отбор на Уницеф беше отврат - всеки важен или оспорван мач подарени голове и отменени на противника. Барса и Реал са като съвестски и гедерейски спортисти - хем допинг, хем лоби, хем съдии, хем "услуги" , хем държавни отбори де факто - коя държава ще опрощава по половин милиард дълг на ритнитопковци - сега разбирам 'що толкова се харесват Барса и Реал у нас - те са аналог на ЦСКА и Левски - съдийски отбори на държавна хранилка.

Честито на феновете на Реал - честита покупка, офертата на белия кючек явно е била по-висока от на ниските джуджета.

23. 23 Профил на Gunners
    Рейтинг: 846 Неутрално

Да им е честита титлата.

24. 24 Профил на dream_er
    dream_er
    Рейтинг: 497 Неутрално

Поредният купен трофей от мошеника Перез. Нищо ново.

Liberalism Is a Mental Disorder!
  25. 25 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 4689 Неутрално

Това е ясно на всички, особено в Испания. Но след това, може би едно от най-скандалните неща във футбола, които аз зная, президент на ФК "Барселона" да наема е-агенция, която да пуска всякакви провокативни слухове, интриги, да следи и да отрови атмосферата в отбора, нямаше как да станат шампиони.
    Да им е честита титлата на Мадрид, все пак рядко им се случва...

Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.
  26. 26 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 6125 Весело

Чентито на белите от един "дюшек"!

27. 27 Профил на Иво
    Иво
    Рейтинг: 4619 Любопитно

"Реал" си върна титлата в Ла Лига след десета поредна победа"

За мен тази титла на РМ се дължи най-вече на ползотворната работа на треньора Зидан, промени отбора след като се върна отново начело.

Честита титла на всички фенове на РМ по целия свят.

"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36

- Англия - 4 Сити, 2 Юнайтед, 2 Челси, 1 Ливърпул, 1 Лестър;

После що английското е най-гледано. Другите са някакви пародии.

29. 29 Профил на shilliew
    shilliew
    Рейтинг: 498 Гневно

И двата отбора - Реал М и Барса, са еднакво вредни за испанския футбол, и не само там. Третото място в Ла Лига всъщност си е титлата, и тя още не е решена между Атлетико М и Севиля.

30. 30 Профил на plamenss
    plamenss

До коментар [#13] от "plamenss":Къде е тук и кои вестници?
    —цитат от коментар 16 на kicho

Аз живея в Испания, затова казвам тук. относно вестниците Ла Вангуардия.

31. 31 Профил на Иво
    Иво

До коментар [#28] от "kapitan_laino":

32. 32 Профил на falkoneti
    falkoneti
    Рейтинг: 1043 Неутрално

След мача на Барса с ПСЖ преди няколко сезона и така наречения "обрат" не ми е жал никога за Барселона.

33. 33 Профил на kapitan_laino

До коментар [#28] от "kapitan_laino":Чак пък пародия. Испанското първенство си е много качествено и интересно. Тази година имаше борба за първото място почти до края. Докато в Англия е точно обратното, там интрига за титлата липсва и то НЕ само тази година.
    —цитат от коментар 31 на Иво

Разликата е че в Испания още от началото се знае, че 100% ще е Барса или Реал. Да, има борба до края, но е само между тези двата. В Англия може някой отбор да се откъсне рано, но пък преди сезона не знаеш кой ще е. Може да е Сити, може да е Пул, или Челси или Юнайтед, защо не Тотнъм. Отборите, които в момента се борят за 4ката, Челси и Юнайтед, могат да конкурират Сити и Пул за трансфери, могат да извадят без да се замислят до 100 млн за играч. Това в Испания е невъзможно.

34. 34 Профил на Митев
    Рейтинг: 1244 Неутрално

Това трябва да е било пълно фиаско, щом Осасуна на Камп Ноу, останал с 10 човека е вкарал победния гол. Сигурно наистина съдията е бил виновен