"Барселона" се справи с "Наполи" и стигна финалната осмица в Шампионска лига

Барселона" стигна четвъртфиналите в Шампионска лига за 13-а поредна година, след като се справи с "Наполи" и го елииминира с общ резултат 4:2. Каталунците победиха италианския си съперника с 3:1 на "Камп ноу", след като първият мач беше завършил 1:1.

Голяма роля за успеха изигра Лионел Меси, който вкара един гол и изработи друг, спечелвайки дузпа. Друго попадение на аржентинеца беше отменено.

Шампионската лига е единственият шанс на "Барселона" да спечели трофей през сезона.

В четвъртфиналите, които ще се проведат в нов формат от финална осмица, каталунците ще играят с "Байерн" (Мюнхен). Баварците имаха протоколен реванш с "Челси" и победиха с 4:1. Германският шампион продължава напред с общ резултат 7:1.

Срещата на "Камп ноу" беше много интересна, като въпреки убедителния резултат в полза на домакините, "Наполи" имаше своите шансове. Още в началото Дрийс Мертенс удари греда, но "Барселона" нанесе първия удар и поведе в 10-ата минута.

Точен беше Клеман Лангле, който се разписа с глава след центриране на Иван Ракитич.

В 23-ата минута Меси също се разписа след хубава атака на домакините. В нейния ход всички 11 футболисти от "Барселона" играха с топката преди аржентинецът да я вкара в мрежата с плътен изстрел.

Меси успя да се разпише срещу 35-и отбор в Шампионската лига, като е №1 по този показател в турнира. Големият му съперник Кристиано Роналдо е вкарвал на 33 различни тима.

Половин час след началото на срещата Меси се разписа още веднъж. Попадението обаче не беше зачетено заради преглед със системата VAR, който показа, че аржентинецът играе с ръка.

В добавеното време на първата част паднаха два гола - по един във всяка врата. Първо Луис Суарес вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Меси. Малко по-късно и "Наполи" отбеляза от дузпа, като точен беше капитанът на италианците Лоренцо Инсине.

През втората част и двата отбора имаха своите шансове, но нови голове не паднаха.

В другия мач от програмата "Байерн" не срещна проблеми с "Челси" и вкара четири гола на сините от Лондон. Роберт Левандовски се разписа два пъти в 10-ата и 84-ата минута, а по едно попадение добавеиха Иван Перишич 24-а и Корентен Толисо 76-а минута.

За "Челси" вкара Тами Ейбрахам в края на първото полувреме.

Баварците вкараха четири гола със седем точни удара. Левандовски беше над всички в срещата, като асистира за попаденията на своите съотборници. Централният нападател взе участие във всички седем гола на тима си срещу "Челси" в двата елиминационни двубоя - три гола и четири асистенции.