"Ботев" сломи "Локомотив" в дербито на Пловдив

© Facebook Botev Plovdiv

Ботев" победи "Локомотив" с 2:0 в дербито на Пловдив и започна успешно новия сезон в Първа лига.

Победата е първа за "Ботев" над градския съперник от декември 2018 г.

Жълто-черните стигнаха до успеха с голове на Тодор Неделев и новото попълнение Атанас Илиев.

В хода на двубоя "Ботев" игра по-добре. За разлика от предишните мачове между двата тима, когато "Локомотив" доминираше, този път жълто-черните бяха много активни. Треньорът Ферари Спасов дублира формацията на съперника и това обърка "Локомотив".

Силен мач направи Тодор Неделев, който имаше свободна роля в атаката.

Именно лидерът на "Ботев" откри още в деветата минута. След странично хвърляне отляво защитата на "Локомотив" не се ориентира, Неделев влезе на скорост от втора позиция и с удар по тревата плъзна топката под плонжа на Мартин Луков - 1:0.

За първите 45 минути носителят на Купата на България отправи само един точен удар и не беше на познатата си висота.

Вторият гол за "Ботев" падна в 56-ата минута, когато Неделев центрира от корнер, а Атанас Илиев скочи най-високо и засече топката в мрежата.