"Лудогорец" се върна на победния път след разгром над "Славия"

© LAP.BG

След три поредни поражения шампионът "Лудогорец" се върна на победния път, надигравайки "Славия" с 3:0. Двата тима откриха втория кръг в Първа лига, а с успеха "Лудогорец" си върна за загубата от белите в края на миналия сезон.

Головете за деветкратния първенец вкараха Сисиньо в 44-ата минута, Мавис Чибота в 73-ата и Козмин Моци в 79-ата.

Преди този мач "Лудогорец" нямаше победа от 8 юли, когато надигра "Левски". След това шампионите загубиха от "Славия" в последен мач от миналия сезон, от "Локомотив" (Пловдив) в двубоя за Суперкупата на България и от "Ботев" (Враца) на старта на новото първенство.

Идната сряда "Лудогорец" гостува на "Будучност" в мач от първия предварителен кръг на Шампионската лига.

Дебют за шампионите в мача направи новият нападател Ихиньо Марин, който започна като титуляр, въпреки че пристигна преди два дни. В хода на цялата среща "Лудогорец" беше по-добрият тим и имаше повече положения.

"Славия" пропиля една хубава възможност преди почивката, когато Филип Кръстев намери Георги Йомов в наказателното поле, но ударът на последния с глава беше неточен.

След това "Лудогорец" пое инициативата и натисна съперника си, но последният пас не се получаваше. Няколко пъти шампионите стигаха и до разбърквания, но защитата в бяло се справи.

Така се стигна до 44-ата минута, когато Антонис Стерякис отрази силен удар на Каули Оливейра. При добавката от Сисиньо обаче вратарят на "Славия" позволи да бъде прехвърлен от топката, с което "Лудогорец" откри.

© LAP.BG

След паузата треньорът на белите Златомир Загорчич потърси промяна, вкара на терена всичките си офанзивни играчи, но играта не се подобри. "Лудогорец" използва моментите, които се откриха пред него и реши двубоя в рамките на шест минути - между 73-ата и 79-ата.

Мавис Чибота удвои аванса на шампионите с гол от пряк свободен удар. Той стреля хитро, топката се отби в страничния стълб и влезе в мрежата на Стерякис.

В 79-ата минута Козмин Моци реализира от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Емил Виячки.

Освен трите гола "Лудогорец" удари греда и направи още няколко големи пропуска.