С обрат "Севиля" изхвърли "Юнайтед" и отново е на финал в Лига Европа

За шести път в последните 15 години "Севиля" ще играе във финала на Лига Европа. Испанският отбор заслужи правото да спори за трофея след успех с 2:1 срещу "Манчестър юнайтед".

Тимът на Оле Гунар Солскяр поведе в резултата с гол от дузпа на Бруно Фернандеш в началото, но впоследствие "Севиля" сътвори обрат с попадения на Сусо и Люк де Йонг.

"Юнайтед" беше отборът, който създаде повече положения, но серия от пропуски в началото на второто полувреме го лиши от възможността да преследва победата. От своя страна "Севиля" изчака своя шанс и наказа съперника.

Испанците триумфираха в турнира във всеки от предишните пет пъти, в които стигнаха финала. Там "Севиля" ще срещне победителя от мача между "Интер" и "Шахтьор" (Донецк), който ще се играе в понеделник.

За пръв път от сезон 2014-15 Англия няма да има финалист в някой от двата европейски турнира.

"Юнайтед" започна силно и вече водеше в резултата до осмата минута, когато Маркъс Рашфорд размени хубаво двойно подаване с Антони Марсиал и стреля, но ударът беше спасен от Боно. В ситуацията имаше нарушение срещу Рашфорд и съдията отсъди дузпа, реализирана от Фернандеш.

Тимът на Солскяр се беше устремил към нов гол, но "Севиля" се възползва и изравни. Сусо беше оставен непокрит на втора греда, преди да се разпише.

В началото на втората част "червените дявол" имаха пълно превъзходство. "Севиля" оцеля само заради страхотните намеси на Боно. Мейсън Грийнууд и Марсиал бяха в центъра на по-интересните възможности за гол.

"Севиля" оцеля и на своя глава тръгва в атака. В 78-ата минута Де Йонг се озова в свободна позиция да засече центриране на Хесус Навас. В ситуацията се стигна до размяна на гневни реплики в редиците на "Юнайтед" между Виктор Линдельоф и Фернандеш.

Рейтинг: 752 Неутрално

Севиля играе приятен футбол, като често цъкат топката с едно докосване. Ман Ю имаха 7-8 много силни минути в началото на второто полувреме, ама това не е достатъчно за финал.

3. 3 Профил на Консерватор
    Консерватор
    Рейтинг: 427 Весело

"Армадата" този път успя да покори Англия, след като с голям късмет избегна бурята през първите десетина минути на второто полувреме.

Да оцелем ни предричат/и в бъдещето-чудеса!/Но тез,след нас,ще са различни:/Кой знае, как ще се наричат/и българи дали ще са?!... ... Коректно за права милеем,/в уж гражданското "общество"./Тъй в холивудската Еея/пърформанско ще оскотеем,/че ще си кажем:"И какво/щом чужд байрак над нас се вее?!..." Превърнахме се в население,/- но не в народ! -, което в прения,/през поводи-причини бол,/- за да няма угризения! -,/поредното си унижение,/ще срешнем пак със хляб и сол!... NB: Еея - островът на магьосницата Цирцея, която превръщала хората в свине; Омир, "Одисея" ===== РОДОТСТЪПНИЧЕСТВОТО Е ПЪРВОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕГОДНИКА.

Рейтинг: 729 Неутрално

Тази година не съм гледал мач на Манчестър Юнайтед без да има отсъдена дузпа в тяхна полза. А гледах доста.

Конкретно за срещата, зверско съдийско бутане, за да бъде изпратен последният останал английски отбор в европейските турнири до финал. След като Юнайтед отстраниха преди няколко дни Копенхаген със скандална дузпа в продълженията, днес нови върхове - дузпа за нарушение след като ситуацията е отиграна и после неотсъдена дузпа за Севиля, при спиране с ръка на летяща към вратата топка. Накрая съдията даде 6 минути и половина продължение без даже лекарските екипи да са влизали на терена.

6. 6 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 3930 Любопитно

Не съм фен на Юнайтед , но днес не трябваше да загуби този мач!Получи се :"Като не вкарваш - ще ти вкарат"!

7. 7 Профил на bat_plamen

До коментар [#1] от "neut":

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Толкова си могат английските клубове!и така е по-добре , защото за пореден път стана ясно , че не всичко е пари-парите не играят на терена!

8. 8 Профил на bat_plamen

До коментар [#4] от "palav_nik":

+++++++++++++++++++++++++++++
    Ако Лукако беше в състава на Юнайтед със сигурност щеше да отбележи гол!Така и не разбрах защо му "биха шута" от Англия?!

9. 9 Профил на .
    .
    Рейтинг: 1378 Неутрално

МЮ беше класа над Севиля, ма без защита и вратар не става. Особено при втория гол на Севиля такава защита и за нашата Б група не става. А вратаря на Севиля извади поне 5 чисти гола.

10. 10 Профил на pirvt
    pirvt
    Рейтинг: 8 Неутрално

Поздравления за "Севиля" срещу дуспаджийският отбор на Европа!!!

11. 11 Профил на plamenss
    plamenss
    Рейтинг: 686 Весело

Само с негри и физика не става, трябва и акъл!

12. 12 Профил на andreas_hofer
    andreas_hofer
    Рейтинг: 849 Неутрално

Много се радвам за Севиля. Парите и съдийството не помогнаха този път на Юнайтед.

браво, браво,браво.
    гадните англичани, измислили фудболот за пари си го получават.
    убий финансиста, показващ пари не тиренът вместо фудбол.

15. 15 Профил на Gunners
    Рейтинг: 1990 Неутрално

Дано следващия сезон английските отбори се представят по-силно в ЛЕ и в частност Арсенал.

16. 16 Профил на grajdanin1
    grajdanin1
    Рейтинг: 650 Неутрално

До коментар [#9] от ".":

"МЮ беше класа над Севиля, ма без защита и вратар не става."
    Кое е класното на отбор без защита и вратар?

17. 17 Профил на my_self
    my_self
    Рейтинг: 467 Неутрално
  18. 18 Профил на olimpipanov
    olimpipanov
    Рейтинг: 945 Неутрално

Фен съм английския футбол и на МЮ, но дузпата беше скандална, да нарушение има, но след като е отиграна топката и играчът по никакъв начин не може да продължи да играе с нея. Извън пенала се свири, но но не и вътре, против филосфоята на игратае. Съдията е вреден немец доказан накадърник., да не изброяваме другите му грешки и недадени картони.

Колкото до мача, Севиля не игаят лош футбол, вкараха си положенията след груби грешки на защитата, Банега е класен играч. Само Оле не вижда , че шведеца на става и и Уилямс го правят на Пинокио. И да, като не си вкараш положенията падаш. За всички првърженици на МЮ и тази година ще е мъка.

19. 19
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

20. 20 Профил на mekarshalev
    mekarshalev
    Рейтинг: 513 Весело

До коментар [#19] от "scott":

абе ти си по-несъвършената версия на бетона май?

Pandipool

Уилиамс просто е много ниска класа. Съжалявам, но изобщо не е за първия отбор.
    На първия гол се вижда как няколко пъти поглежда към нападателя зад него и въпреки това отива в противоположна посока, оставяйки му пространство да играе. Безобразен..

Хари Магуайър е толкова далече от 'най-добър' защитник, че направо е скандално.

Като цяло МЮ имаха няколко много силни минути, а и контролираха мача. Като не вкарваш ще ти вкарат.

23. 23 Профил на fpyyh
    fpyyh
    Рейтинг: 1668 Неутрално

При ударите гледах статистика 18 срещу 19, по шест точни за всеки отбор, просто в едната защита нямаше Хари Магуайър, който явно обича да гледа голове отблизо и се захласва.

за да разберете всичко за белодробния рак, продължавайте да пушите
  24. 24 Профил на Манчо
    Манчо
    Рейтинг: 1184 Весело

Пълен британски Брекзит от евротурнирите. Кеф!

Мараба, С-ДС доносници!
  25. 25 Профил на scott
    scott

До коментар [#20] от "mekarshalev":

незнам кой е тоз "бетон". Непростимо е расисткия монтаж и т.н.

Рейтинг: 646 Неутрално

Дефиниция за английски футбол: да ти подарят дузпа в началото на мача, след това да изкараш мача в малкото наказателно на противника и накрая да загубиш мача. Тази година всички английски отбори изкраха турнирите по тази формула.

30. 30 Профил на kazushi
    kazushi
    Рейтинг: 875 Неутрално

Юнайтед са доста слабо отборче, а Севиля видя много зор с тях. Вярно, че съдията беше ужасен, но все пак мисля, че Севиля ще загуби финала. И Шахтьор, и Интер могат да ги бият.