"Байерн" разгроми и "Лион", и стигна 11-и финал в Шампионската лига

Байерн" (Мюнхен) срещу ПСЖ е финалът в Шампионската лига за 2020 г., след като баварците предотвратиха френски сблъсъка в мача за трофея. Германският шампион пречупи "хлапетата" с 3:0, а в герой за състава се превърна Серж Гнабри.

Фланговият играч вкара първите двете попадения в 18-ата и 33-ата минута. Крайният резултат оформи Роберт Левандовски в последните минути, разписвайки се в пореден мач.

Мачът за титлата е в неделя в Лисабон.

За "Байерн" това ще бъде 11-и финал в Шампионската лига. Дотук германският тим има пет победи и пет поражения, а за последно спори за отличието през 2013 г., когато победи "Борусия" (Дортмунд).

В историята на Шампионската лига и предшественика на турнира КЕШ повече финали има единствено "Реал" (Мадрид) - 16, а с 11 е и "Милан".

"Байерн" достига до финала след 10 поредни победи в турнира. Баварците реализираха 42 гола дотук в надпреварата и допуснаха едва 8 в своята мрежа.

Надмощието на "Байерн" в двубоя беше пълно, като баварците отправиха общо 20 удара, от които девет точни към вратата на французите. Тимът на Ханс-Дитер Флик притежаваше топката в 65% от игровото време.

След 18 минути игра баварците поведоха с красив гол на Гнабри. Фланговият играч получи от Йошуа Кимих, напредна и с мощен удар от около 25 метра не остави шансове на вратаря на "Лион".

В 33-ата минута Гнабри се разписа още веднъж. Това се случи след продължително разбъркване в наказателното поле на френския тим и колективна грешка от защитата и вратаря.

"Лион" успя да се съвземе едва в началото на второто полувреме. Няколко промени от треньора Руди Гарсия успяха да дадат ефект и французите изравниха играта. В 58-ата минута беше най-добрият шанс за "Лион", когато Карл Токо Екамби се озова очи в очи с Мануел Нойер.

Нападателят на френския състав обаче стреля право в тялото на германския страж.

Този пропуск уби ритъма на "Лион" и до края на срещата отново "Байерн" диктуваше случващото се на терена. В последните минути гол на Филипе Коутиньо беше отменен, но в 88-ата минута Роберт Левандовски продължи отличната си серия.

Полският нападател се разписа отблизо след подаване на Кимих и оформи крайния резултат.

Коментари (33)
  1. 1 Профил на pavelsilistra
    pavelsilistra
    Рейтинг: 776 Неутрално

Като не вкарваш ще ти вкарват. Важи в пълна степен за Лион. Можеха да направят мача много интересен ако бяха реализирали в началото.
    Сега 3:0 за Байерн.

2. 2 Профил на palav_nik
    palav_nik
    Рейтинг: 1456 Неутрално

Момчетата от Лион много бягаха и се стараеха, но просто се срещнаха челно с машината на хер Флик...

3. 3 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 1395 Неутрално

Машина.

"Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
  4. 4 Профил на Gunners
    Рейтинг: 803 Неутрално

Време е втори френски отбор след Олимпик Марсилия да вдигне ушатата.

5. 5 Профил на palav_nik
    palav_nik

Хер Флик е направил не просто машина за победи.
    А машина за унищожаване...

6. 6 Профил на neut
    Рейтинг: 7231 Неутрално

Заслужено баварците на финал

7. 7 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 4202 Неутрално

"Германската машина" са толкова пробита, с огромни дупки "дантела" в отбрана, че предстои да видим, ще им разкрият ли "бримките" на финала.

Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.
  8. 8
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.

9. 9 Профил на hamiltonf

До коментар [#8] от "Араламбене му е майката":

Срам ме е от хора, които си нямат и грам представа от футбол. Та, "слепия", колко пъти френски футболисти излязоха сами срещу вратаря?! Отделно, другите 90%-ви положения?!
    Заблудана, аматьорска история...

10. 10
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.

До коментар [#9] от "hamiltonf":

за баварците не знам, ама барца е пълна скръб, та повече не може...

15. 15 Профил на tacheaux
    tacheaux
    Рейтинг: 3425 Неутрално

—цитат от коментар 4 на Gunners

Сега не им е дошло времето. Ако имат късмет могат да се надяват в следващите години.

16. 16
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

17. 17 Профил на vesko19
    vesko19
    Рейтинг: 1061 Неутрално

И кат са били сами срещу вратаря що резултата е 3 на 0 за немците .Ам не да кажем 3 на 0 за французите ?Кат ти пълнят мрежата през 5 мин дет се вика кел файда колко пъти си бил сам срещу вратаря .
    Отделно Барселонците по добре да не дават акъл. Както тия от клуба им така и тия дет са им фенове .
    Цял свят гледа последния ви мач.И цял свят ви се смя .Баш вие да говорите каква разпробита защита имат немците ........При положение че за целия мач сте вкарали точно 1 гол .Другото всичко все играчи на Байерн ги вкараха

18. 18 Профил на save_knforest
    save_knforest
    Рейтинг: 604 Любопитно

Два германски треньора на финал. Всеки според играчите с които разполага е развил своята философия на игра. Очаквам интересен финал, динамичен, а не тактически статичен и скучен, с оглед, че и двата отбора играят атакуващо. Везните леко се накланят в полза на "баварците", но ПСЖ имат силни индивидуалности, които могат да обърнат всеки завързан двубой.

19. 19 Профил на kilgore
    kilgore
    Рейтинг: 559 Разстроено

Според мен, след толкова каръщина в последните години, на ПСЖ ще им върже.

'It's not wise to violate rules until you know how to observe them' - T.S. Eliot, interview with The Paris Review (Issue 21, 1959)
  20. 20 Профил на boevbisser
    boevbisser
    Рейтинг: 3467 Весело

Какъв късмет имаха Байерн снощи, можеха да губят с 2:0 за само 10 минути.
    На такива като тях като не вкараш и ги оставиш да се съвземат - ядеш бой.
    Финалът ще е супер интересен, при тази централна защита Байрн трябва да се притесняват.

21. 21 Профил на Neal Oliver
    Neal Oliver
    Рейтинг: 515 Неутрално

Та, "слепия", колко пъти френски футболисти излязоха сами срещу вратаря?!
    —цитат от коментар 9 на hamiltonf

В младежката шампионска лига срещу Залцбург, Лион изпълняват една дузпа общо 3 пъти. И трите пъти вратаря на Залцбург спасява! В крайна сметка губят с 3:4. Значи важно е и топката да влезе.

Sapere aude
  22. 22 Профил на Лопе де Вега
    Лопе де Вега
    Рейтинг: 1899 Неутрално

Здраво тичане и от двата отбора, мерак за победа, малко повече от нормалното нарушения и странната защита на баварците. Все пак не стана големия мач, който очаквах. И накрая германците печелят!

Успех и на финала!

23. 23 Профил на olimpipanov
    olimpipanov
    Рейтинг: 793 Неутрално

С тази открита игра и юруш (дълбока преса) са уязвими, но газят при това лошо. Успех на финала срещу чаршафите и гнусаря Неймар., дано ги разнищят.

Имат и късмет + един невероятен вратар като Нойер.

24. 24 Профил на Gunners

По добре втори френски отбор с КЕШ отколкото дойчовците да триумфират.

25. 25 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 5496 Весело

26. 26 Профил на Незнайко в Слънчевия град

До коментар [#24] от "Gunners":

В случая, отборът е по-скоро катарски...

До коментар [#19] от "kilgore":

Дано. Това срещу Барса беше и грабеж. Иначе в първенството стискам палци срещу тях.

29. 29 Профил на boevbisser
    boevbisser

До коментар [#27] от "falkoneti":

По това личат големите отбори - не пропускат 100 % положения. Лион са много добри, но нямат класата на Байерн и затова отпаднаха. Иначе халфа им Ауар мяза на Зидан в младите му години, дано стане и той звезда.

30. 30 Профил на kazushi
    kazushi
    Рейтинг: 1584 Неутрално

Къде видя френски отбор. Аз виждам един отбор от Германия и един от Катар.

—цитат от коментар 19 на kilgore

Каръщина ли? Просто си бяха слаби. И сега са слаби, но съдията ги буташе. И ги върза срещу Дортмунд още преди карантината.

31. 31 Профил на Sar
    Sar
    Рейтинг: 344 Неутрално

Май те е яд, че тази година бундеслигата тотално размаза висшата лига. Футболът е въпрос, не само на пари, но и на талант и умения. Такива в Англия няма. То не е случайно, че взеха да купуват германски треньори и играчи. С трансфери като тези на Челси висшата лига ще се вдигне.

До коментар [#9] от "hamiltonf":Едно е "сами срещу вратаря", друго е "сами срещу Нойер". Лионци излизаха сами срещу Нойер. А той е повече от вратар. Той е още и централен защитник, както и опорен халф. Направо "три в едно"!!!
    —цитат от коментар 25 на Незнайко в Слънчевия град

Лион нямаха много точни удари, а колкото имаха, бяха адски слаби. Това е признак на добра защита, а не на добър вратар. Атлетико пускат много удари, но са все много слаби и за това Облак прави много спасявания, но не прави много "трудни" такива.