Джокович продължи към четвъртфиналите в Ню Йорк след 20-а поредна победа

Световният №1 Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на "Мастърс" турнира в Ню Йорк след успех над Тенис Сандгрен. Сърбинът победи с 6:2, 6:4 след час и 29 минути игра във втория си мач след подновяването на сезона.

Джокович продължава да е непобеден от началото на 2020 г., като е с 20 победи в 20 мача на сингъл. Сърбинът преследва най-доброто си постижение от 2011 г., когато записа 41 поредни победи.

В следващия кръг световният №1 ще срещне Ян-Ленард Щруф от Германия. Той отстрани Давид Гофен.

От турнира отпадна и Анди Мъри, който загуби от Милош Раонич с 2:6, 2:6. Надпреварата напуска и световният №8 Матео Беретини. Италианецът не успя да се справи с Райли Опелка от САЩ след 3:6, 6:7 (4), като победителят впечатли с 19 аса.

На четвъртфиналите ще играят още Филип Крайнович, Стефанос Циципас, Даниил Медведев и Роберто Баутиста-Агут.