На живо

Цветана Пиронкова се бори, но загуби от Уилямс (хронология)

Победа за Уилямс след 4:6, 6:3, 6:2

Вдъхновяващият турнир US Open приключва за Цветана Пиронкова. Българската тенисистка допусна обрат за 6:4, 3:6, 2:6 срещу Серена Уилямс. Американката изигра силно третия сет и го приключи с гейм на нула, за да се доближи на две победи от рекордната и мечтана 24-а титла от Големия шлем.

За Пиронкова остава удовлетворението от забележителната игра и достигането за пръв път до четвъртфиналите в Ню Йорк, при това след тригодишно отсъствие от тениса.

Втори пробив за Уилямс в третия сет

Нов много оспорван гейм при сервис на Пиронкова, която се бори здраво, но в крайна сметка Уилямс съумя да пробие за втори път и е на гейм от победата.

Важен гейм за Пиронкова. Българката се пребори и след пет поредни загубени гейма в срещата успява да намали на 1:2 в третия сет.

Уилямс продължава добрата серия и след ранен пробив и затвърждаването му води с 2:0 в третия сет.

Уилямс изравнява - 6:4, 3:6

Притисната, Серена Уилямс заигра много агресивно и направи обрат в сета. Американката изравни резултата в мача за 6:4, 3:6.

Втори пробив за Уилямс

Зрелищно разиграване доведе до втори пробив за Серена Уилямс - 6:4, 3:5 и американката сервира за изравняване. Пиронкова вложи огромни усилия в разиграването в опит да спаси втора възможност за пробив след 0:40, но съперничката ѝ се справи.

Размяна на сервис-геймове. За разлика от първия сет, сега Пиронкова вече има затруднения - 6:4, 2:3.

"Пепеляшка е на един сет от полуфиналите", пише официалният профил на US Open в "Туитър".

Серена Уилямс връща пробива. Носителката на 23 титли от Големия шлем е поставена под силно напрежение и в този момент успява да отговори.

6:4, 1:0 - нов пробив за Пиронкова

Пиронкова продължава с отличната си игра. Българката проби още в първия гейм на втория сет.

Сет за Пиронкова след 6:4

Цветана Пиронкова спечели с 6:4 първия сет в двубоя с отлична игра срещу Серена Уилямс. Българката загуби едва пет точки на свой сервис, като играе много уверено и изчистено.

Това е първият сет, който печели срещу Уилямс от 2011 г.

Уилямс се измъква от много труден гейм, в който Пиронкова стигна до две възможности за спечелване на сета. Американката съумя да се спаси, но българката затвърждава отличните впечатления със силна игра.

С ас Пиронкова се доближава на гейм от спечелването на сета - българката води с 5:3.

Пробив за Пиронкова за 3:2

Пиронкова първа успява да пробие в срещата за 3:2, като използва втората си възможност в гейма. Веднага след това българката затвърди пробива и повежда с 4:2.

Начало на мача

Начало на мача. Носителката на 23 титли от Големия шлем сервира в първия гейм. Пиронкова върна две точки след 0:40, но след това с ас американката приключи гейма в своя полза.

"Дневник" следи на живо мача на Цветана Пиронкова със Серена Уилямс от четвъртфиналите на US Open. До момента двете са се срещали четири пъти, като американката е спечелила всички мачове.

"Това е много специален мач и за двете", заяви Уилямс минути преди срещата.