ЦСКА измъкна точка срещу десет от "Черно море"

© LAP.BG

Черно море" и ЦСКА завършиха 1:1 в един от най-интересните мачове от петия кръг в Първа лига. Двубоят предложи много емоции, битка, червен картон, както и пропусната дузпа.

До средата на второто полувреме домакините играха по-добре, но пропуснаха да вземат три точки. Матиас Курьор изведе състава от Варна напред в 36-ата минута. В началото на втората част съотборникът му Васил Панайотов пропусна дузпа, а след това "Черно море" остана и с човек по-малко.

В 88-ата минута резервата Томи Юрич се разписа и донесе точката на ЦСКА.

След пет мача ЦСКА има 11 точки и поне временно оглавява класирането в Първа лига. Червените са с три победи и две равенства, докато "Черно море" осми с пет точки и има само един успех дотук.

Преди почивката двата тима наблегнаха на агресията и битката в средата на терена. ЦСКА имаше претенции за отменен гол заради игра с ръка на Али Соу. Топката срещна лакътя на гамбийския нападател, след като защитник на "Черно море" я изби.

В 36-ата минута след груба грешка в защитата на ЦСКА варненци откриха. Курьор вкара с глава с гръб към вратата, а параболичният му удар изненада вратаря на червените Бусато.

© LAP.BG

В началото на второто полувреме "Черно море" можеше да реши срещата, като в 48-ата минута получи дузпа. Пламен Гълъбов събори Курьор, а зад топката застана Васил Панайотов. Халфът обаче стреля слабо и Бусато спаси.

Секунди след пропуснатата дузпа капитанът на "Черно море" Даниел Димов получи жълт картон. В 63-ата минута защитникът беше предупреден още веднъж за нарушение в центъра, което остави домакините с човек по-малко.

Въпреки това "Черно море" направи още един голям пропуск, като Бусато спаси изстрел на Курьор.

До края на мача се игра пред вратата на домакините. Треньорът на ЦСКА Стамен Белчев пусна всичките си офанзивни опции на терена и това даде ефект. В 88-ата минута резервата Томи Юрич плонжира и засече топката, за да я прати във вратата на домакините - 1:1.

В добавеното време Валентин Антов пропусна да донесе трите точки на червените.

Коментари (27)
  1. 1 Профил на ЗаНиЗа
    ЗаНиЗа
    Рейтинг: 2681 Неутрално

При всяка "почивка" за националния в ЦСКА забравят да ритат! Илиян Илиев е най-добрият сред треньорите и само заради увереността на футболистите му няма постоянни успехи.

Направи съд от глината, празнината вътре в него го прави полезен.
  2. 2 Профил на Fred
    Fred
    Рейтинг: 1684 Неутрално

Изпуснахме ги :( Но и те изпуснаха дузпа така че хикса е нормален. Поне 10 пъти гледах повторенията, така и не я видях тази ръка на Соу.

Юда се продаде за 30 сребърника, ДБ за 8 районни кмета.
  3. 3 Профил на neut
    Рейтинг: 4770 Неутрално

Червените, както често напоследък, вземат точки буквално в последните минути или в добавеното време

Рейтинг: 3218 Неутрално

Поне напишете ЦСКА - София, което е истината. ЦСКА отдавна фалира и не съществува.

Рейтинг: 1278 Неутрално

Среден ръст на защитата на Черно море - 1,65, среден ръст на нападателите на ЦСКА (или това което се има предвид под това име) - 1, 90. Гол с глава в последните минути за ЦСКА, очаквано.

Рейтинг: 1641 Неутрално

ЦСКА не съществува вече, това е ЦСКА-София, както си смени името Литекс на 2-и юни 2016 г.

Платени "журналисти".

11. 11 Профил на spring_va
    spring_va
    Рейтинг: 593 Неутрално

До коментар [#6] от "Hawaii":

И на мен Тирето са ми антипатични, но ти хептен си изперкал. Тоя мач си беше хубава битка, в която и двата отбора трябва да съжаляват, че не успяха да се поздравят с победата.

Рейтинг: 1480 Неутрално

Голямо мъчене на топката. Да се чудиш същата ли игра играят като Ливърпул-Лийдс по същото време. Иначе трактористите дано се смилят другата седмица и си тръгнат само с тройка срещу оранжевите Цицекс.

14. 14 Профил на web_2.0_vs._dc
    web_2.0_vs._dc
    Рейтинг: 790 Неутрално

Защо дневник не пише Цска-София? Много се излага спортната редакция с пристрастията си към отбора създаден от БКП 1948 г. и фалирал 2016 г.

15. 15 Профил на ЗаНиЗа
    ЗаНиЗа

Мачът си беше натопорчнен, все пак "Черно море" искат да се доказват срещу ЦСКА. Но: прекалено самочувствие в ЦСКА, не са сработени, на моменти разпад на всяка връзка между линиите. Соу беше спрян, зад него - суша, Белтраме е прекалено мек, Йомов прекалено рано започна със стойките, Енрике издиша, в средата, след като Малинов го няма се лутат кой да посреща, да подава, в защитата говорят различно, Мазику е със затихващи нападателни функции, а щом Гълъбов не може в дясно, защо е там!? Късметът е много червен, но дали защото Бусато се моли или наистина са като за начинаещ колектив, засега е добре, че печелим точки. С БАТЕ е турнирен мач, тактика, спокойствие и разум, а СтБ иска от тях тичане, макар това да го може само Соу, та може и да ги отстраним.
    П.с. Разбирачите, които не искат да приемат, че ЦСКА е ЦСКА просто да не гледат, не заради друго, а коментарите им са шизо - хем не са, пък се радват, че ги дават, че и по ТВ.

16. 16 Профил на две
    две
    Рейтинг: 153 Неутрално

—цитат от коментар 5 на Vlado Nikolov

Кой ЦСКА_оригиналът е ЦСКА Москва основан 1911 г.!
    В България има отбор ЦСКА Червено Знаме, ЦСКА Септемврийско Знаме, ПФК ЦСКА(София) и нищо повече след фалит на дружеството по начина по който бяха фалирани някои банки в България с цел ограбване на активи!

17. 17 Профил на goofy
    goofy
    Рейтинг: 411 Неутрално

Моряк съм, но отдавна спрях да се кося и да си хабя нервите с тях. Черно море се превърна в това, което са Марешки/Волен в парламента. Не вярвам в истинността на нито един техен резултат, ако ще със Светкавица Търговище да играят. Удобно се продават пред обществеността като супер борбен тим, но като се загледа човек внимателно в това каква разлика в игрово поведение и възможности показват единични играчи в рамките на само два последователни мача, няма как да не загрее, що са схеми се въртят. Като варненец ме е срам, че името Черно море е замесено в порното наречено българско футболно първенство. За останалите шушумиги в лигата няма какво да говорим, всички са един дол дренки.

Ще дойде денят, в който ще ометем мутрите и от футбола, но първо да ги свалим от властта. Дотогава за нервите е препоръчително да гледате английски футбол.

18. 18 Профил на две
    две

До коментар [#17] от "goofy":

Преди да метеш, гледай да сътвориш нещо! Инак ще си останеш с голата омраза.....

19. 19 Профил на gogo63
    gogo63
    Рейтинг: 1024 Неутрално

Не става много ясно кой е измъкнал точка от "Черно море"...

Обаче - ЦСКА играе утре црещу Спартак, а ЦСКА 1948 пак утре, срещу Монтана. Значи става дума за Литекс-София. Или пък беше ЦСКА-Ловеч? Ама как се очаква да знам името на това нещо, след като спортните джурнализи на Дневник не го знаят...

20. 20 Профил на goofy
    goofy

До коментар [#18] от "ПИНОКИО":

Каква ти гола омраза, ако акъл поне за пиле и си гледал 4 мача на кръст в нароченото ни за "професионално" футболно първенство, трябва да ти светне лампата, че махленските мачлета в училищните дворове предлага по-истинска битка. Конкретно Черно море ги отрязах след мач с Литекс (истинския, преди години) за купата. Стигна се до дузпи. Вратарят ни хваща ъгъла, достигаше и топката, ръката вече беше пред топката, но в последния момент я сви, за да не спаси дузпата! В последствие колкото пъти съм се излъгал да стъпя на Тича, толкова съм и съжалявал да ги гледам как се "спъват" тук и там, но иначе го раздават големите ръгбисти и мъже на честта. Пародията с полиграфа беше върхът на олигофренията, излъчвана по Бразърс ТВ...пардон, по Диемите.

21. 21 Профил на Араламбене му е майката
    Араламбене му е майката
    Рейтинг: 935 Неутрално

Казвайте още в заглавието кое цесека, че немаме време за глупости. Ся гледаме - и до края не сте казале кое цесека. Треа гадаеме по негрите.

22. 22 Профил на prx15601314
    prx15601314
    Рейтинг: 313 Неутрално

литекс си го има и играе в друга група. Това говеда е ЦСКА ама вие вместо да четете - мучите

23. 23 Профил на selqnin
    Рейтинг: 1616 Неутрално

Микре-Ловеч-Етрополе отдавна го карат на късмет- време е да ги напусне!!!

24. 24 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 5408 Неутрално

Пак ги покри шанса "ЦСКА-София"

25. 25 Профил на Alex Ivanov
    Alex Ivanov

До коментар [#22] от "prx15601314":

Онова в Б група е Ботев Луковит, който преместен в Ловеч и прекръстен на Литекс.

26. 26 Профил на nsa17624486
    nsa17624486
    Рейтинг: 2414 Весело

За кое цска става дума - за цска тире или за цска число?

27. 27 Профил на Deaddark
    Deaddark
    Рейтинг: 2613 Неутрално

До коментар [#23] от "selqnin":

Напомнянт много едни мачове на Левски - седем мача, където сините вкарват победен гол след 85-та минута, в някои чак в 96-та при триминутно продължение. И тогава се оакаха със Славия - късметът им го върна тъпкано. За неоЛитекс ще бъде същото.