Григор Димитров сломи тийнейджър в труден мач в Рим

Григор Димитров постигна много трудна победа срещу 19-годишния Яник Синер и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Българинът стигна до обрат за 4:6, 6:4, 6:4 след повече от два часа.

Следващият му съперник ще е Юго Юмбер или Денис Шаповалов. Димитров е в частта на схемата, в която е и Рафаел Надал.

Двубоят със Синер нямаше нищо общо с предното предизвикателство на българина, спечелено убедително с 6:1, 6:0 срещу Йошихито Нишиока.

Мачът започна трудно за Димитров, който допусна пробив на нула още в първия гейм. Той веднага стигна до възможности за връщането му, като поведе с 40:15, но съперникът му се защити в дълъг гейм.

До края на сета българинът не успя да затрудни италианеца и отстъпи.

Вторият сет започна по същия начин, като Синер проби на нула още в началото. Този път Димитров съумя да отговори бързо и изравни. В петия гейм той се защити след 15:40, а в края на сета използва втората си възможност за пробив и след 6:4 стигна до равенство.

Много оспорваната игра се пренесе в третия сет. В него Димитров нанесе удар с пробив на нула в четвъртия гейм. Българинът удържа преднината си и сервираше за победата при 5:3, но допусна пробив.

След това Димитров стигна до няколко възможности за пробив и спечелване на мача. Голямата цел беше изпълнена след груба грешка на Синер, който прати топката в мрежата.

Коментари (28)
  1. 1 Профил на neut
    Рейтинг: 8067 Неутрално

След ходене по нервите ни Гришо изтръгна победата- Браво и успех нататък в турнира!

2. 2 Профил на Dimiter Monev
    Dimiter Monev
    Рейтинг: 2059 Неутрално

Браво. Три поредни победи, отдавна не се е случвало.

3. 3 Профил на тулса
    тулса
    Рейтинг: 4195 Неутрално

Отказах се да го гледам, малко преди да постигне измъчената си победа.

4. 4 Профил на evtimvz
    evtimvz
    Рейтинг: 1104 Неутрално

Труден мач, но като се има пред вид, че младока отсктрани Циципас, победата е успех.

5. 5 Профил на ntonev
    ntonev
    Рейтинг: 454 Неутрално

Доста равностоен мач. Димитров по принцип играе трудно срещу бейслайнъри "биткаджии".

Първите два сета започнаха идентично - Григор се самопроби в първия гейм и имаше шанс да върне пробива още в следващия. Разликата е, че в първия сет не успя, но във втория го направи. Оттам нещата се обърнаха, включително и бекхенда заработи. Имам чувството, че с напредване на мача (а 2:30 ч. не е малко за 2/3) и движението се подобряваше.

6. 6 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 4689 Весело

Първият сет го пропуснах, но след това гледах, и видях Григор да прави всичко по правилния начин, агресивен, вариращ, и веднага, усетил, че е затруднил съперника се втурваше на мрежата и завършваше (това със сигурност го е взел от тренировките с Рафа), съкращаваше разиграванията. И дойде сервирането за мача, предполагам, всички, които сме фенове на Григор, както и другите, сме си помислили едно и също, просто го изплющя този гейм на никъде. Но този път, Григор не поддаде, бе много солиден, и въпреки че, пропусна два мачбола, по точно италианеца си ги спечели, беше "захапал като питбул" съперника, и не го изтърва от хватката си. Победа, вече трета поредна в голям турнир, самочувствието е на макс, следващия съперник също е преодолим, и нека букитата да продължават да дават Григор като аутсайдер в прогнозите си.
    Голям Григор!

Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.
  7. 7 Профил на ntonev
    ntonev

—цитат от коментар 2 на Dimiter Monev

От края на февруари всъщност, последния му турнир тъкмо преди корона-прекъсването.

Рейтинг: 4234 Неутрално

Димитров се натегна колкото да победи , следващите два мача ще покажат истинското му състояние.....

10. 10 Профил на Gopeто
    Gopeто
    Рейтинг: 2815 Неутрално

Накрая психиката на Синер всякаш не издържа, защото пропускът му беше всякаш по-трудното. Докато аз се чудех дали психиката на Григор ще издържи. Защото мачболът му беше пети.

"За мен върхът е онова високо място, от което ясно съзирам следващата си цел" Боян Петров
  11. 11 Профил на krummm
    krummm
    Рейтинг: 709 Неутрално
  12. 12 Профил на morf
    morf
    Рейтинг: 907 Весело

Поздравления за Григорът! Скоро ще може да се изправи успешно и срещу Пиронкова!

13. 13 Профил на petko_napetov
    petko_napetov
    Рейтинг: 316 Разстроено

Дано не кръстят момчето бейби федерер

14. 14 Профил на hamiltonf

До коментар [#12] от "morf":

Много добра смесена двойка може да станат за Олимпиадата, и двамата са с добри сервиси, волета, игра от основна линия.

15. 15 Профил на КМЕТ В СЯНКА
    КМЕТ В СЯНКА
    Рейтинг: 5672 Неутрално

180 точки за Григор + 75 000 $

ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!
  16. 16 Профил на hamiltonf

До коментар [#15] от "КМЕТ В СЯНКА":

Не е зле, отделно и няколко души от Форума, гризащи си ноктите от яд...

Бравос!
    След сломиният тийнейджър,нека пожелаем достойна загуба на Григоръ следващия мач!

Рейтинг: 1876 Неутрално

Малко ми мъчно за завистниците, но някак ще го прецживея:).
    Да се отваря и разиграва както може - доказвал го е, а който не го харесва, да не го гледа и (ако се удържи де) да не пише простотии.

До коментар [#14] от "hamiltonf":

Много е "млада" за него. Още 5, даже по-добре 10 години и ще почне да му "излиза на радара".

Schrödinger's cat walks into a bar. And doesn't
  24. 24 Профил на franklin
    franklin
    Рейтинг: 1558 Неутрално

Изпили ми нервите Григор, но си заслужаваше!:) Успех срещу Шаповалов!

"На света има само едно нещо по-лошо от насилието - това е капитулацията пред него." Амос Оз

Рейтинг: 1873 Неутрално

Много обичам големите познавачи! Абе къде изчезна Haiva(n)eца дето беше сигурен в победата на Бате Борисов?!

27. 27 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 6125 Неутрално

Няма лесно. Успех зо финала!!!

28. 28 Профил на vankata1
    vankata1
    Рейтинг: 1095 Неутрално

Шаповалов е много силен тенисист, няма да е лесно. Канада вече направи много сериозен пробив в мъжкия тенис и има трима тенисиста в топ 20! Освен Раонич - вече и Шаповалов и Роже-Алиасим. Дотук Григор твърдо защити мястото си в ранглистата, от осемте на четвъртфиналите шест са от топ 20 вкл. Григор, макар че временно е 22-ри. Победителят между Димитров и Шаповалов вероятно ще срещне на полуфинала Надал.