Собственикът на "Царско село": Хора с марка "САЩ 94" влияят лошо на футбола

© LAP.BG

Собственикът на "Царско село" Стойне Манолов обвини членове на Изпълнителния комитет на Българския футболен съюз (БФС) в лошо влияние върху футбола. Според него става въпрос за хора "с марка САЩ 94".

Претенциите на Манолов идват след загубата на тима му от "Ботев" (Враца) в петък.

"Тенденциозното съдийство. За съжаление то много ерозира в българския футбол. Ако не се вземат максимално бързо адекватни решения, ще страдат всички отбори", каза Манолов за рефера Георги Гинчев.

"Ако трябва да сме докрай честни, нещата са много по-дълбоки. Според мен има определена тенденция. Усеща се още влиянието на членове на Изпълкома с марка "САЩ 94", които влияят лошо на футбола. Съвсем скоро ще ги познаете, тъй като със сигурност ще вземат отношение по тези въпроси, тъй като ще се почувстват засегнати. Те ще се опитат да защитават своите протежета. Трябва ясно да се разбере, че има 4-5 поръчкови съдии, които нямат качествата да растат нагоре, но са избрали друга форма на работа", добави собственика на "Царско село" и уточни, че съдиите свият на "определен кръг отбори".

"В момента футболът се ръководи от кръгове, които държат безвремието на продължи и да работи в тяхна полза. Те се възползват от ситуацията, за да се облагодетелстват".

Коментари (23)
  1. 1 Профил на Deadpudding
    Deadpudding
    Рейтинг: 840 Неутрално

Андрешковски номера.. като 90% от дивотиите на тази територия.

This is the place where puddings die.
  2. 2 Профил на Таралеж
    Таралеж
    Рейтинг: 2177 Неутрално

Кой и защо е собственик на футболен отбор? Индулгенция? Пране На пари? Черно тото? Компенсиране на комплекси?

3. 3 Профил на comandante  vs  либерални ентусиасти&корпократи
    comandante vs либерални ентусиасти&корпократи
    Рейтинг: 2103 Неутрално

__________
    Ми то си е така, ама тези неща са неделими от този спорт!

Libertarianism is just anarchy for rich people
  4. 4 Профил на olga_kokoshkina
    olga_kokoshkina
    Рейтинг: 688 Неутрално

Благодарение на някакъв абсолютен късмет се класирахме на четвърто място 94-та година, и след това се наср@хме от национална гордост, та чак до ден днешен. Жалка история.

5. 5 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 5239 Неутрално

Не е от вчера във футбола, сигурно е прав

6. 6 Профил на Yotce
    Yotce
    Рейтинг: 1274 Весело

Аз му вярвам, Стойне знае всичко за уговорките и поръчковото съдийство.

7. 7 Профил на Yotce
    Yotce

8. 8 Профил на KRAFTWERK
    KRAFTWERK
    Рейтинг: 1216 Неутрално

Аааа....кофти когато съдията работи срещу твоя отбор в черното тото ....фиша гори....А как се издържа Царско село ....от билетчетата за мачовете им ?!

9. 9 Профил на Онгомбо
    Онгомбо
    Рейтинг: 81 Неутрално

До коментар [#4] от "olga_kokoshkina":

Късмет? Кака, иди под статиите са художествена гимнастика и не се излагай тук!

П.С. същите кръгове, само че по върховете на световния футбол не ни дадоха да играем финал 94, та Стойне сигурно е наясно, че е глас в пустиня..

10. 10 Профил на Alex Ivanov
    Alex Ivanov
    Рейтинг: 1931 Неутрално

—цитат от коментар 6 на Yotce

Прав е, но е поспестил малко от истината ...... че и той е уреждал съдии ... знаеш ли колко отбора изпищяха в мачовете си с "Царско село", когато ги бутаха към А група ??!

Така че да не ми се прави на по-различен от тези, за които говори.

11. 11 Профил на klecho
    klecho
    Рейтинг: 1309 Неутрално

Абе, на знам, ама сякаш "Ботев" Враца, има повече традиции като клуб от "Царско село".

И далеч не се слави като галеник на властта.

Даже през 2013 ги принудиха да изпаднат, за да се спаси "Локо" София.

12. 12 Профил на ivanpopov
    ivanpopov
    Рейтинг: 2812 Неутрално

—цитат от коментар 4 на olga_kokoshkina

Най-вече на това, че хванаха Марадона друсан. Иначе още Аржентина ни пращаше вкъщи. Но пък благодарение на продажния помияр, французина жоел киню, който се направи на ударен за чиста дузпа, не играхме финал. А дузпата си беше от чиста, та по-чиста. И подобна ситуация беше стандартно инструктирана на съдиите, след играта с ръка на Марадона срещу Англия, в предишен мундиал, така че онзи измекяр не може да се оправдава с това, че му се е видяло неумишлено.

13. 13 Профил на selqnin
    Рейтинг: 1700 Неутрално

Не съм фен на Стойне, но в случая е НАПЪЛНО ПРАВ!!!

14. 14 Профил на Светозар Христов
    Светозар Христов
    Рейтинг: 798 Неутрално

Наистина се прекалява с това прословуто четвърто място от 1994 г. И хората по някакъв начин свързан с него, да престанат да злоупотребяват. Преекспонира се това четвърто място, минаха се всякакви граници. Просто тогава имахме късмет и блатоприятно стечение на обстоятелства. Не казвам, че не сме го заслужавали, но се прекали с това. " Героите " от САЩ 94, получиха достатъчно слава, уважение, признание и облаги. Те искат да ги носим на ръце, докато са живи, че и техните деца и внуци. Стига толкова !

15. 15 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 5560 Неутрално

Няма спор, че "четвъртите в света" не се славят с особени успехи, както като ръководители, така и като треньори. Не всеки шофьор става добър транспортен мениджър.

До коментар [#12] от "ivanpopov":
    "Но пък благодарение на продажния помияр, французина жоел киню, който се направи на ударен за чиста дузпа, не играхме финал. А дузпата си беше от чиста, та по-чиста"

Не биваше да се допуска този мач да се свири от французин. Няма как французите да не ни гонят карес за това , че ги отстранихме от участие в това световно първенство по най-унизителния за тях начин , като ги победихме на техен терен вкарвайки победния гол в последната минута на мача.

tacheaux

"Наистина се прекалява с това прословуто четвърто място от 1994 г."

С извинение , посрахме се. Почнахме да честваме годишнини и юбилеи от това събитие , сякаш то е нещо , което никога повече няма да се повтори. Поведението ни подсказва колко българите сме комлексирани и с липса на самочувствие и вяра за бъдещи успехи. Каква огромна разлика има между нас и примерно германците , които имат 8 финала, 12 полуфинала на световни първенства и четири световни титли.

21. 21 Профил на Араламбене му е майката
    Араламбене му е майката
    Рейтинг: 883 Неутрално

До коментар [#9] от "Онгомбо":
    "П.С. същите кръгове, само че по върховете на световния футбол не ни дадоха да играем финал 94."

От Евроспорт по онова време, още го помня: "Няма на света съдия, който да свири две дузпи срещу Италия на полуфинал."

22. 22 Профил на ivanpopov
    ivanpopov

До коментар [#12] от "ivanpopov":"Но пък благодарение на продажния помияр, французина жоел киню, който се направи на ударен за чиста дузпа, не играхме финал. А дузпата си беше от чиста, та по-чиста"Не биваше да се допуска този мач да се свири от французин. Няма как французите да не ни гонят карес за това , че ги отстранихме от участие в това световно първенство по най-унизителния за тях начин , като ги победихме на техен терен вкарвайки победния гол в последната минута на мача.
    —цитат от коментар 17 на tacheaux

Страничният съдия също беше французин и той маркира дузпата. Ама продажникът киню се направи, че не вижда и не чува.

23. 23 Профил на ivanpopov
    ivanpopov

До коментар [#21] от "Араламбене му е майката":

Второто беше не само за дузпа, но и за червен картон! Италиянците бяха по-добрия отбор, но трябваше да бъдат наказани, за това, че набързо прибраха от терена Роберто Баджо, пазейки го за финала.