"Лудогорец" ще играе в групите на Лига Европа за четвърта поредна година

Архив.

© LAP.BG

Архив.

Избори 2022

За четвърта поредна година "Лудогорец" ще играе в групите на Лига Европа. Българският шампион победи "Динамо" (Брест) с 2:0 в плейофен сблъсък и си гарантира влизане в груповата фаза.

Тимът от Разград изигра разумно двубоя в Минск, като контролираше срещата, но подходи предпазливо, без да поема рискове. Двата гола паднаха в последните 20 минути и бяха отбелязани от резерви.

Елвис Ману откри в 73-ата минута, а шест по-късно се разписа и Ихинио Марин.
На жребия за груповата фаза в петък българският шампион ще бъде поставен във втора урна.

През целия мач футболистите на Павел Върба имаха предимство, като завършиха с повече удари от съперника си. "Динамо" също имаше своите възможности, а малко преди първия гол на "Лудогорец" удари и греда.

Срещата започна с предпазливи действия и от двата тима, като първата възможност беше на сметката на домакините. Още в четвъртата минута нападател на "Динамо" излезе сам срещу Пламен Илиев, но стреля прекалено слабо и не затрудни българския вратар.

Постепенно "Лудогорец" започна да играе по-уверено и имаше своите възможности. Най-чистият шанс се откри в самия край на първата част, като последователно Бернард Текпетей и Клаудиу Кешеру пропуснаха.

След паузата отново битката преобладаваше, но и двата тима имаха шансове. С напредване на времето "Динамо" погледна по-смело в атака, а "Лудогорец" разчиташе на контраатаки.

В 70-ата минута Евхен Хачериди стреля с глава, топката стигна другия защитник Габи, но той удари греда от един метър.

Само три минути по-късно "Лудогорец" се възползва и наказа грешка на домакините. Атака между резервата Елвус Ману, Кешеру и Доминик Янков завърши с подаване на младежкия национал към Ману. От два метра той нямаше как да сгреши и изведе шампионите напред.

Шест минути по-късно се разписа и друг играч, влязъл от пейката - Ихинио Марин. Нападателят получи хубаво подаване от Ману и с мощен шут оформи крайния резултат.

В заключителните минути "Динамо" опита да промени развоя на срещата. Пламен Илиев трябваше да се намесва два пъти, но без да има големи проблеми.