Три дни след загубата от Унгария, лишила България да се бори за класиране на европейското първенство, националният отбор по футбол се изправя пред нов мач. Футблистите на Георги Дерменджиев гостуват на Финландия в среща от Лигата на нациите.

Срещата е трета за българските национали в турнира, които дотук нямат победа в групата си.

Мачът е тази вечер от 19 часа и ще бъде предаван пряко по БНТ1.

Селекционерът Георги Дерменджиев няма да разчита на Галин Иванов, Георги Костадинов и Николай Михайлов, които не заминаха с отбора, а Доминик Янков се присъедини към младежкия отбор.

"Имахме надежда за мача с Унгария, но така се случи, че го загубихме. В момента има разочарование у нас. Наистина е много трудно концепцията да се пренесе за два дни от един мач към друг. Надяваме се да изиграем един добър мач", коментира Дерменджиев преди двубоя в Хелзинки.

Той описа Финландия като отбор във възход. "Треньорът им Канерва направи така, че финландски отбор да играе в Европа".

От два мача България има една точка в Лигата на нациите след 1:1 с Ирландия през септември. В изиграните си мачове (Ирландия и Уелс) българският тим допусна късни голове. Съставът е четвърти в Група 4 на Дивизия В, докато Финландия е на второ място с три точки.