С гол в последните секунди "Царско село" препъна "Лудогорец"

© LAP.BG

Гол в последните секунди на добавеното време препъна "Лудогорец" при домакинството на "Царско село". Мачът в Разград завърши 1:1, като гостите измъкнаха точката след попадение на Лъчезар Балтанов.

Преди това Ихиньо Марин вкара от дузпа, отсъдена през първата част. В края "Лудогорец" получи право да изпълни още един 11-метров удар, но Клаудиу Кешеру стреля над вратата.

Равенството не позволи на тима от Разград да излезе начело в класирането. След осем мача "Лудогорец" има 17 точки и изостава с една от водача "Локомотив" (Пловдив). "Царско село" е пети с 13.

Мачът беше първи за новото попълнение на българския шампион Кирил Десподов. Бившият нападател на ЦСКА, който е под наем до края на сезона в тима от Разград, се появи в игра в началото на второто полувреме.

От друга страна, Светослав Дяков, който беше оставен извън състава в Лига Европа, изведе "Лудогорец" с капитанската лента. Той игра през целия мач, а треньорът Павел Върба реши да запази някои от футболистите преди домакинството на "Антверп" в четвъртък.

© LAP.BG

В началото възможностите пред двата отбора бяха малко. "Лудогорец" взе преднина, когато Ихиньо се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Иван Бандаловски. "Царско село" отговори с опасен удар с глава на Панайотис Лука в края на първата част.

В началото на второто полувреме стражът на тима от столицата Джони Пласид направи добри спасявания. Хубав пробив на Десподов завърши с нарушение в наказателното поле и "Лудогорец" получи втора дузпа, но Кешеру пропусна да убие интригата в мача.

В 94-ата минута "Царско село" изравни с последното действие в двубоя. Ивайло Марков центрира отляво, а Балтанов засече с глава.