Смел новак сломи беззъбия "Реал", "Барселона" с първа загуба при Куман

Този път Лионел Меси не успя да вдъхнови "Барселона"

Испанските грандове "Реал" (Мадрид) и "Барселона" допуснаха първите си поражения за сезона в Ла Лига. Тимът на Зинедин Зидан беше надигран с 0:1 от новака "Кадис", а каталунците отстъпиха със същия резултат от "Хетафе".

За последно двата испански гранда записаха загуби преди "Ел Класико" през април 2003 г. Дербито в испанския футбол е на 24 октомври.

Поражението е първо за "Барселона" под ръководството на Роналд Куман. Каталунците отправиха едва един точен удар към вратата, като "Хетафе" беше отборът, който създаде по-добрите възможности.

Победата донесе Хайме Мата от дузпа, отсъдена за нарушение на Френки де Йонг.

"Кадис" ликува след успеха

© Twitter @LaLigaEN

По-рано през деня "Кадис" изигра страхотен мач и заслужено победи шампиона "Реал". Белите проспаха първата част, в която съперникът натискаше в търсене на гол.

Още във втората минута Серхио Рамос спаси отбора си, след като изби удар на Алваро Негредо от голлинията. В 16-ата минута нападателят свали топката към Антъни Лосано, който прехвърли вратаря Тибо Куртоа и даде преднина на тима си.

"Реал" опита вдигне оборотите през второто полувреме, но натискът не даде желания резултат. В допълнение Рамос получи контузия в коляното и беше сменен на почивката.