"Лудогорец" се върна на победния път след треньорската смяна

© LAP.BG

Ден, след като обяви, че се разделя с треньора си Павел Върба, "Лудогорец" успя да победи "Монтана" в мач от Първа лига. Шампионите стигнаха до трите точки след 3:1 като гост и се върнаха на победния път.

В рамките на седмица "Лудогорец" завърши наравно у дома с "Царско село", след което отстъпи и на "Антверп" в Лига Европа.

Деветкратният шампион трябваше да прави обрат на стадион "Огоста", защото изоставаше от втората минута. Тони Тасев изведе домакините, но Ихиньо Марин в 11-ата, Елвис Ману в 53-ата и Доминик Янков в 86-ата минута се разписаха за "Лудогорец".

Двубоят беше повторен дебют за Станислав Генчев. Той направи редица промени, като включи сред титулярите Владислав Стоянов и Светослав Дяков. Дебют за шампионите направи и защитникът Жосуе Са.

Победата изведе "Лудогорец" на второ място на две точки зад лидера "Локомотив" (Пловдив), който е с 22. Шампионите обаче са с мач по-малко.

"Монтана" започна добре срещата и още във втората минута успя да открие резултата. Тони Тасев получи хубаво подаване, нагласи топката на левия си крак и с премерен удар успя да я прати зад Владислав Стоянов - 1:0.

След ранното попадение "Лудогорец" се активизира и пренесе играта в предни позиции. Гостите успяха да създадат и няколко положения.

В 11-ата минута след центриране от корнер Ихиньо Марин беше изпуснат от защитата на "Монтана". Испанецът скочи най-високо и се разписа с глава. Малко по-късно обаче централният нападател на шампионите трябваше да напусне заради контузия в глезена.

До почивката "Лудогорец" действаше по-активно, но нови голове не паднаха.

В 53-ата минута Елвис Ману, който беше заменил Марин, се разписа отблизо и позволи на гостите да обърнат.

След този гол втората част беше интересна и предложи положения пред двете врати. С по-голям опит обаче "Лудогорец" стигна до трети гол. След контраатака в 87-ата минута Доминик Янков излезе сам срещу вратаря и прокара топката под плонжа му.