С нов обрат "Ливърпул" изравни рекорд на "Анфийлд"

Диого Жота имаше ключова роля за успеха

Във втори пореден мач "Ливърпул" стига до победа във Висшата лига след обрат. Тимът на Юрген Клоп надви с 2:1 "Уест хем", като в герой за червените отново се превърна Диого Жота.

Влезлият като резерва нападател донесе победата с гол в 85-ата минута. Преди седмица той вкара решаващото попадение срещу "Шефийлд юнайтед".

През първата част Пабло Форналс даде преднина на "Уест хем", а Мохамед Салах изравни от дузпа.

"Ливърпул" вече е в серия от 63 мача без загуба у дома във Висшата лига, което е изравнен клубен рекорд.

Мърсисайдци излязоха начело, като след седем мача събраха 16 точки. Тимът има три повече от "Евертън", който предстои да играе мача си от кръга.

По-рано през деня "Манчестър сити" спечели с 1:0 при гостуването си на "Шефийлд юнайтед", докато "Челси" се наложи с 3:0 над последния "Бърнли".

"Ливърпул" стигна трудно до успеха, като в голяма част от мача владееше топката, но не стигаше до възможности за гол.

В началото лошо изчистване на Джо Гомес стигна до Форналс, който овладя и с удар от границата на наказателното поле се разписа. "Ливърпул" дълго време нямаше отговор и се луташе в търсене на ритъм в играта.

Преди края на първото полувреме Салах беше съборен в наказателното поле от Артур Масуаку. Впоследствие египтянинът реализира отсъдената дузпа. Салах вече има седем гола, като до този етап единствено Фернандо Торес е вкарвал повече за "Ливърпул" във Висшата лига.

През втората част червените натиснаха, но резултат от действията им нямаше. Гол на Жота беше отменен заради нарушение на Садио Мане. По-късно резервата донесе успеха на "Ливърпул" след хубаво извеждащо подаване на Джердан Шакири.