ЦСКА взе пестелива победа срещу "Монтана" и очаква Акрапович за треньор

Червените взеха втора поредна победа

© LAP.BG

Избори 2022

ЦСКА стигна до победа с 2:1 при гостуването си на "Монтана". Автогол на Раян Сенхаджи и първият гол на Али Соу от август насам донесоха успеха на червените.

За домакините се разписа Николай Минков веднага след попадението на гамбийския нападател. В последните минути домакините искаха дузпа след падане на Йордан Йорданов в наказателното поле. В срещата "Монтана" беше без треньора си Никола Спасов, който е заразен с коронавируса.

ЦСКА излезе трети с 21 точки - на две зад "Лудогорец" и "Локомотив" (Пловдив), които обаче имат съответно два и един мача по-малко.

В часовете около двубоя се появи информация, че треньор на ЦСКА ще е Бруно Акрапович, съобщава "Труд". Според нея специалистът ще се раздели с "Локомотив" (Пловдив), като ще използва клауза в договора си с клуба.

Три дни след тежката загуба срещу "Йънг бойс" в Лига Европа временният треньор на ЦСКА Даниел Моралес направи доста промени в отбора. Капитанът Валентин Антов получи почивка и остана извън основния състав. В нападението действаха Али Соу и Ахмед Ахмедов.

ЦСКА получи подкрепа от запалянковци извън стадиона, въпреки че на стадиона не се допускат зрители

© LAP.BG

Почти през целия мач червените владееха повече топката и нападаха. Те поведоха рано след автогола на Сенхаджи, който в опит да изчисти топката преди тя да стигне до Ахмедов след подаване отляво я прати във вратата си.

През първото полувреме ЦСКА създаде още възможности, от които обаче не съумя да се възползва. В края на частта "Монтана" имаше добра атака, но след пробива на Владимир Айтов в наказателното поле съотборникът му Стефан Каменов стреля встрани.

ЦСКА продължи да атакува и след почивката, като Марин Орлинов спаси удари на Ахмедов и резервата Джером Синклер. В 76-ата минута Тиаго Родригеш изведе отлично Соу сам срещу вратаря и нападателят удвои преднината на отбора си.

Почти веднага "Монтана" се възползва от грешка в защитата на червените. Сергей Георгиев проби отляво и от малък ъгъл стреля, но Густаво Бусато спаси. Вратарят се намеси, но след това Минков отблизо вкара.

Голът укрили домакините, които се постараха да притиснат съперника си. Червените имаха неточности няколко пъти, но въпреки това задържаха преднината си.

Това е втора поредна победа за ЦСКА след дългата серията от равенства в първенството. "Монтана" остава 11-и с 12 точки.