ЦСКА потегли с разгром в дебюта на Акрапович

© LAP.BG

Престоят на Бруно Акрапович в ЦСКА започна с разгром в първото стъпало за купата. На стадион "Българска армия" червените победиха с 5:0 аматьорския "Ботев" (Ихтиман), който се състезава в Трета лига.

Два гола за ЦСКА вкара Джером Синклер, а по един добавиха Али Соу, Стефано Белтраме и Ахмед Ахмедов.

В следващия си мач червените ще се изправят срещу "Левски". Дербито в Първа лига е на 21 ноември, но двубоят е под въпрос заради многото заразени с коронавирус играчи на сините.

Като треньор Акрапович все още няма загуба в мач от Купата на България. В предишните два сезона той изведе "Локомотив" (Пловдив) до успех в турнира.

Бруно Акрапович започна с победа в ЦСКА

© LAP.BG

Мачът премина изцяло под превъзходството на ЦСКА. Червените можеха да открият още в третата минута, когато Юрген Матей стреля във вратаря от няколко метра. По-късно Томи Юрич уцели греда.

След период на затишие ЦСКА поведе в 34-ата минута. Соу получи топката на границата на наказателното поле, завъртя се и стреля неспасяемо.

Интригата приключи още в началото на втората част. Синклер удвои от няколко метра, след като засече центриране на Юрич. До края мачът се доиграваше. Голове отбелязаха още Белтраме след изпълнение на фаул, Синклер и Ахмедов.