Изненадваща загуба остави "Реал" далеч от върха в Ла Лига

Реал" (Мадрид) записа трета загуба от началото на сезона, допускайки неочаквано поражение с 1:2 от "Алавес". Испанският шампион отстъпи като домакин, като даде прекалено много шансове на съперника си.

Лукас Перес откри за гостите в петата минута от дузпа, а след това в началото на втората част Хоселу удвои.

"Реал" опита да промени развоя на срещата, но силите на домакините стигнаха само за един гол. Вкара го Каземиро след отбита топка в 86-ата минута.

Неочакваното поражение оставя "Реал" със 17 точки на четвъртото място в таблицата. Мадридчани имат с шест точки по-малко от лидера "Реал сосиедад", който в неделя се изправя срещу третия "Виляреал".
"Алавес" е девети в Ла Лига с 13 точки, като е в серия от пет мача без загуба.