Навръх 121-ия си рожден ден "Барселона" спечели и си спомни за Марадона

Барселона" се върна на победния път в Ла Лига, надигравайки "Осасуна" с 4:0 на своя "Камп ноу". Успехът дойде навръх 121-ия рожден ден на клуба, а също така беше белязан от спомен за футболната легенда и бивш играч на отбора Диего Марадона, починал през седмицата.

Още до почивката точни за "Барселона" бяха Мартин Брайтвайт в 29-ата минута и Антоан Гризман в 42-ата. С два гола аванс тимът игра по-спокойно през втората част.

В 57-ата минута Филипе Коутиньо също се разписа след асистенция на Гризман.

До края на срещата попадение на Усман Дембеле беше отменено, а в 73-ата минута се разписа Лионел Меси. Аржентинецът вкара след хубава самостоятелна акция и удар от границата на наказателното поле.

След гола той свали фланелката си, под която беше с екип на "Нюелс олд бойс" с №10. По този начин Меси почете паметта на Марадона, който играе в родния клуб на звездата на "Барселона".

Победата е най-убедителната за "Барселона" в Ла Лига от септември. Тимът е на седмо място в класирането с 14 точки след девет мача.