Баскетболистите загубиха драматично от Гърция след продължение

© LAP.BG

Мъжкият национален отбор по баскетбол допусна трета загуба в квалификациите за Евро 2022, след като отстъпи със 78:84 на Гърция след продължение. Срещата се разви драматично като България изпусна аванс от 16 точки.

Минута преди края на четвъртата част преднината на българите беше пет точки. Въпреки това Гърция стигна до продължение при 71:71 и в допълнителните пет минути игра по-добре.

За България най-резултатен беше Чавдар Костов с 15 точки, а Дий Бост добави 12 точки и седем асистенции.

Ситуацията на националния отбор зависи от другите отбори в групата. Засега тимът на Росен Барчовски заема трета позиция с една победа и три загуби.