"Арда" пречупи "Левски" на "Герена" и излезе трети

Арда" продължи с доброто си представяне в Първа лига и победи "Левски" с 2:1 като гост на стадион "Георги Аспарухов". Тимът от Кърджали имаше късмет да вкара първия си гол във вратата на сините от положение, при което имаше засада, но през 90-те минути надигра домакините.

Матеус Леони откри в края на първата част, а "Левски" изравни в 89-ата с гол на Паулиньо. Победният гол за тима от Кърджали вкара Иван Коконов в 90-ата.

С победата "Арда" излиза на трето място в таблицата, събирайки 27 точки, колкото има и "Локомотив" (Пловдив). "Левски" е 10-и с 14 точки. Сините не успяха да използват инерцията след успеха над "Локомотив" преди дни.

За 90 минути тимът на Славиша Стоянович отправи само два точни удара, като не показа добра игра в атака. Всичко по-опасно за домакините дойде след почивката, но и то не беше достатъчно, за да може "Арда" да се пречупи.

Преди почивката "Арда" доминираше напълно, държеше топката и водеше играта пред полето на "Левски".

В 41-ата минута "Арда" стигна до гол след статично положение. Николай Михайлов спаси удар от фаул, след което топката остана при вратата на сините, а с пета Леони я вкара в мрежата. Повторенията показаха, че първоначално бразилецът е в засада, въпреки че не играе с топката.

След почивката тимът на Николай Киров се прибра в защита, използваше шансовете си на контраатака, докато "Левски" трудно организираше опасни атаки. Ударите на сините също не водеха до нищо притеснително за вратаря на "Арда".

В 89-ата минута "Левски" все пак стигна до гол. Паулиньо получи пас от Валери Божинов, опита удар, който рикошира в бранител на "Арда" и залъга вратаря на гостите, след което влетя в мрежата.

Още в следващата атака обаче "Арда" стигна до нов гол. Защитата в синьо изпусна Иван Коконов и той без проблем преодоля Николай Михайлов - 1:2.

Рейтинг: 4019 Разстроено

Поредният слаб мач за нас!Даже няма извинение , че ни вкараха гол от засада през първото полувреме!Липсата на братята Цоневи е огромна!А в защита по традиция цари пълен хаос!

3. 3 Профил на Killing Joke
    Killing Joke
    Рейтинг: 611 Неутрално

Добър отбор са Арда. Повече заслужаваха победата.
    Няма как първият ни точен удар да е в 60-ата минута и да искаме да спечелим.

4. 4 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 2181 Весело

Локо Пловдив се опозори.
    Левски таман си поверваха.
    И Арда им го набутаха

"Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
  5. 5 Профил на nema_labavo
    nema_labavo
    Рейтинг: 1791 Неутрално

Обезмислиха победата от предишния мач, обезмислиха усилията за изравняване в този. Сами са си виновни.

6. 6 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 3973 Весело

Явно момчетата от "Арда" не искаха да полегнат...

Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.
  7. 7 Профил на web_2.0_vs._dc
    web_2.0_vs._dc
    Рейтинг: 752 Неутрално
  8. 8 Профил на web_2.0_vs._dc

Гледам в Ловеч са много превъзбудени от този мач. И на последното място да е Левски ще ще продъллжи на буди с разлика най-голям интерес на феновете на спорта у нас.

9. 9 Профил на Killing Joke

До коментар [#7] от "web_2.0_vs._dc":

Засадата е факт, но цяло първо полувреме нищо не играхме.

—цитат от коментар 6 на hamiltonf

Няма страшно, Царско село ще полегнат другата седмица, но Берое в отложения мач - никога.

12. 12 Профил на Yotce
    Yotce
    Рейтинг: 1408 Неутрално

След като изравнихме със случаен гол, по някаква причина играчите ли, треньорът ли решиха, че Арда до края ще брани 1:1... Това е.
    Смешно е да ти вкарат такива голове, само голът срещу Славия може да се мери по нелепост с двата гола, които получихме днес.

13. 13 Профил на Dimiter Monev

—цитат от коментар 8 на web_2.0_vs._dc

Не само в Ловеч буди интерес все още. Но чак пък най-голям...

14. 14 Профил на Вонин
    Вонин
    Рейтинг: 684 Весело

Всяка загуба на ФК Леевскй е полезна и необходимото добро за БГ футбол.

До коментар [#14] от "Вонин":

Да, гледай в последните години, как БГ футбола дръпнА :)

16. 16 Профил на dedoliben
    dedoliben

По голям интерес от ЦСКА не може да буди.
    След всеки мач тука има по сто коментара две трети от фенове на Левски.
    А дори и трансфера на ващо Стаси не се коментира за тези жълти стотинки ако стане разбира се.

17. 17 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 5094 Весело

Защо "Локо" Пд тръгнаха да спасяват "Левски" не е ясно(официално)

18. 18 Профил на space35
    space35
    Рейтинг: 638 Неутрално

Ментето пак ще се моли на Пеевски да помага, че иначе фалит.

—цитат от коментар 5 на nema_labavo

Тя пък една победа... Локото играха толкова безумно слабо че мнозина заподозряха уговорен мач. Очаквах днешното, просто Локото не приличаха на себе си а Арда са корав отбор.

Юда се продаде за 30 сребърника, ДБ за 8 районни кмета.
  21. 21 Профил на Killing Joke

До коментар [#20] от "Fred":

Откак Лудогорец доминира, всички останали отбори яко цъкат тото. Нормално, какво друго им остава при решен шампионат.

22. 22 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 5506 Любопитно

До коментар [#19] от "alo32351332":

Кога отборът от Подуяне е вкарал гол в Лига Европа?
    В нашата Първа лига има два броя с име ЦСКА, като и двата имат вкарани голове.

23. 23 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 5506 Весело

До коментар [#21] от "Killing Joke":

Не е решен, а е капариран, но всичко е цветя и рози!
    Перефразирам един "гном"...

24. 24 Профил на Аскет
    Аскет
    Рейтинг: 2843 Неутрално

Това да се чува, това да се чува...

Геренските Виртуози връщат безбройните точки, дарени им от съдиите в предишните 100 и кусур години...

25. 25 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 3973 Неутрално

Да ви е гот, има много, многоооо, аванти да връщате....

26. 26 Профил на Араламбене му е майката
    Араламбене му е майката
    Рейтинг: 880 Весело

—цитат от коментар 17 на pet_fire

Гонзо може да е изпитал някаква носталгия. Макар че при неговата еднопластова натура всяко чувство, различно от глад, е твърде спорно.

Fred

Поредният слаб мач за нас!Даже няма извинение , че ни вкараха гол от засада през първото полувреме!!
    —цитат от коментар 2 на bat_plamen

Тази Опорна Точка за "засадата" я спуснаха от медиите на Гелосаният /Спортал и Диема/. По врпеме на гола Никой не спомена за нещо такова. Дори запалените левскарчета от Дарик дума не обелиха тогава за нередовен гол, Чак след като им дадоха инструктажа от студиото почнаха второто полувреме при всяко споменаване на гола да говорят за "засадата".

Безумно ги е страх гелосаните от Арда, усещат че онези са корави и ще ги натиснат. А Лудогорец играят много слабо срещу преса. С голямо нетърпение чакам мача на Гелосаните в Кърджали. А също и на Числото, те също лесно се огъват под натиск.

29. 29 Профил на simChо
    simChо
    Рейтинг: 2473 Неутрално

Белият излезе треньорче!

Дали наистина беше продал финала за Купата - спорно..
    Мнозина искахме да остане..

30. 30 Профил на simChо
    simChо

Не те разбрах..

Най-много публика, до когато имаха стадион - са "Ботев"..

31. 31 Профил на nema_labavo
    nema_labavo

Не знам защо се опитвате да изкарате, че е чудо невиждано Локо Пд да падне на Герена. Защо трябва да има полягване? Аз пък чух, че числото са легнали на титето миналата седмица. Лично ГГ се е похвалил, че го е уредил. Все пак не му е за първи път, по негови думи.

32. 32 Профил на Fred
    Fred

Белият излезе треньорче!Дали наистина беше продал финала за Купата - спорно.. Мнозина искахме да остане..
    —цитат от коментар 29 на simChо

НЕ вярвам да го е продал. Просто Ботев бяха вирнали високо /ама много високо/ нос и подцениха мача.

По онова време те бяха хегемон в Пловдив, с някои наистина добри мачове. Да не забравяме как направиха смешни ЦСКА. А Локото бяха едно доста средняшко отборче, дебне да вкара на контраатака и толкова Чак след тази доста неочаквана купа тръгнаха нагоре.

А махането на Белия и пъденето на играчи беше пълно безумие. Толкова голямо, че приличаше на съзнателен опит за унищожаване на Ботев. Дори съм питал тук кой и защо го направи. И се оказа, че е човек на Пеевдси.

Fred

До коментар [#20] от "Fred":Не знам защо се опитвате да изкарате, че е чудо невиждано Локо Пд да падне на Герена. Защо трябва да има полягване?
    —цитат от коментар 31 на nema_labavo

Нито след мача нито сега написах, че мача е продаден. Просто нямам твърди доказателства, дори и не съм склонен да го вярвам. Затова и написах, че "мнозина" сметнаха така, не че аз го мисля. Макар че беше крайно странно толкова слаб Локо, но както казах без доказателства си мълча.

Въпросът не е дори за загубата на Локото а за ИГРАТА им. А тя беше безумно слаба, толкова слаба, че мнозина заподозряха уговорката. Нали не искате да кажете, че Локо толкова могат или Левски е бил толкова силен че ги е смачкал?

Затова основният извод който си направих от онзи мач беше, че истинската проверка ще е срещу Арда. Корав и труден за преодоляване отбор. Дори бих казал, че днес можеха и повече но бяха по-предпазливи от обичайното. На собствен терен очаквам да са по-агресивни.

35. 35 Профил на star bastun
    star bastun
    Рейтинг: 1068 Весело

До коментар [#9] от "Killing Joke":+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Сами сме си виновни!
    —цитат от коментар 27 на bat_plamen

Не , и прокобата на Кокала все още е в сила.

36. 36 Профил на gogo63
    gogo63
    Рейтинг: 989 Неутрално

Ех, че не можах да го слушам по Дарик... Особено последните минути на мача са били безценни!

37. 37 Профил на Scorpi_4404
    Scorpi_4404
    Рейтинг: 600 Любопитно

Баси, тази година има опция "Левски" дори и да изпаднат...

Опознай себе си...Нищо излишно.
  38. 38 Профил на nema_labavo
    nema_labavo

До коментар [#34] от "Fred":

Ясно, говорим си заради самото говорене. Щом ви се занимава с диренето на телето под вола, дерзайте.

39. 39 Профил на Fred
    Fred
    Рейтинг: 1746 Весело

Хахаха, Славиша Стоянович ме скъса от смях! Ето го изказването му за Левски: Няма как от чихуахуа да направиш бултериер! :) :)

Славиша Стоянович: Няма как от чихуахуа да направиш бултериер

Вече мие ясно защо Локото паднаха, гледат едно симпатично сладко дребно кученце, посегнали да го погалят а то злобно ги ухапало :) :)

—цитат от коментар 36 на gogo63

Аз редовно ги слушам, там има едни запалени левскарчета, много забавно е да ги слушаш как изкарват черното бяло. И хич не се сещат, че има телевизия и можеш да го видиш с очите си. Особено като се има предвид, че гледам мача на компютъра и идва с малко закъснение, вече съм предупреден.

А последните минути след вторият гол на Арда бяха доста увесили нос, въобще не вярваха че може да има обрат. Разбираемо, онзи изравнителният гол беше доста смешен, втори път такова нещо е невъзможно.

42. 42 Профил на neut
    Рейтинг: 5326 Неутрално

Стадион "Георги Аспарухов" - най-гостоприемният софийски терен в последните години

43. 43 Профил на Killing Joke

До коментар [#39] от "Fred":

Не, че нещо, но треньорът на ЙБ каза абсолютно същото по адрес на ловчанлии, просто беше по-любезен.
    Всъщност, само кон с капаци няма как да види на какво ниво ни е футбола.

44. 44 Профил на Fred
    Fred

До коментар [#39] от "Fred":Не, че нещо, но треньорът на ЙБ каза абсолютно същото по адрес на ловчанлии, просто беше по-любезен.Всъщност, само кон с капаци няма как да види на какво ниво ни е футбола.
    —цитат от коментар 43 на Killing Joke

Ама като сте започнали карайте наред. Например какво е казал треньора на ЙБ за Булстата и т.н. Тези номера отдавна са известни, нарича се кризисен PR. Като са намацани гащите и понамирисва се търси някаква друга тема, да се отклони вниманието.

45. 45 Профил на zhivko6461
    zhivko6461
    Рейтинг: 1727 Неутрално

До коментар [#2] от "bat_plamen":
    Изненадан ли сте? Какво очаквате от отбор:
    1. Собственици Наско Сираков и Константин Папазов.
    2. Директор Павел Колев.
    3. Назначения и подбор на треньори и футболисти - Георги Тодоров, Живко Миланов, Николай Михайлов, Николай Кръстев,..., напускащи или изгонени (всеки може да го приеме както желае) треньори от школата и футболисти от всички формации.
    4. Сериозни финансови проблеми. Безпомощно ръководство, неспособни да осигури приходи. Непрекъснато очакващи генерален спонсори други по-малки спонсор чета.
    5. Състав от посредствени футболисти, почти всеки от които не е желан в никой професионален клуб.
    ...

46. 46 Профил на Fred
    Fred

Оценката на Славиша Стоянович за мача. Особено ми хареса това "...много трудно долазили сме до гол". Направо го виждам как лазят по терена :) :)

Съчувствам му на човека, други са оплескали нещата а сега той да отговаря защо е така. Май че не си е предтавял дълбочината на провала като се е съгласявал да става треньор, със спомените за старият Левски е живял.

47. 47 Профил на Fred
    Fred

Всички се гаврят наред с Левски. Вратаря на Арда: Хубаво е да биеш Левски с червен екип :) :)