Кубрат Пулев: Сега е времето да стана световен шампион

На 39 години Кубрат Пулев е уверен, че сега е точното време да стане световен шампион. Два дни преди мача си с Антъни Джошуа за световните титли в тежка категория българският боксьор демонстрира самочувствие.


На последната пресконференция Пулев и Джошуа застанаха за пръв път очи в очи. Двубоят помежду им е на 12 декември.


"Готов съм да се бия, защото много дълго време чакам за тази битка. През 2017 г. имах лек проблем и се отказах от срещата, но знаех, че някой ден отново ще ми се отвори шанс. Мисля, че в събота вечер ще взема победата", каза Пулев.




Българинът е задължителен претендент за титлата на Международната боксова федерация (IBF), но в мача ще бъдат заложени и другите титли на Джошуа - Световната боксова организация (WBO) и Международната боксова организация (IBO).


"Мисля, че сега е точното време да се изправя с Джошуа. Радвам се, че този мач ще се проведе в трудната ситуация. Няма да ставам по-млад, но съм готов да го победя, вярвам, че ще го направя, и знам, че притежавам всичко необходимо за победа", добави Пулев.


Това е втори шанс на българина да стане световен шампион. През 2014 г. Пулев загуби от Владимир Кличко, като това е и единственото му поражение на професионалния ринг. Той има 28 победи, а половината от тях са с нокаут.


Проморътът на Пулев Боб Аръм изрази увереност, че неговият боксьор ще се справи с Джошуа. "Той се намира във формата на живота си и съм убеден, че ще изпълни целта си."


Същото каза и Ибн Касън, който работи с Пулев. Братът на бившия световен шампион Хасим Рахман е един от треньорите на българския боксьор. "Кубрат е в добра форма, той е направил добър лагер в България. Знаем какво трябва да направим в предстоящия мач, за да може Кубрат да се възползва от шанса, който му се открива."



Джошуа определи подготовката си като много добра. Британецът си върна световните титли преди година в мача реванш с Анди Руис. Джошуа има 23 победи и една загуба.


"Единственият начин да бъдеш успешен в бокса е да приемаш такива големи предизвикателства и да преминаваш през тях. Винаги съм искал да се бия и да бъдат на високо ниво, затова съм развълнуван", коментира Джошуа.


Според световния шампион победител в двубоя ще бъдат този, който остане прав последен.


"Ясно е, че и двамата ще получим силни удари, затова ще спечели този, който остане на краката си. Готов съм, не искам да го подценявам. Познавам Пулев отдавна и знам какво ме очаква."


Всичко, което трябва да знаете за:

Ключови думи към статията:

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK