"Сити" взе нов успех, "Евертън" излезе втори във Висшата лига

Манчестър сити" се приближи до топ 4 във Висшата лига, след като надигра "Нюкасъл" с 2:0 в първия си мач от празничната програма. "Гражданите" стигнаха до успеха на своя "Етихад" с по един в началото на всяко от двете полувремена.

Илкай Гюндоган откри в 14-ата минута, а Феран Торес отбеляза второто попадение в 55-ата минута.

"Сити" доминираше напълно в срещата и създаде една дузина голови ситуации. Няколко сериозни пропуска и добри намеси на вратаря на "свраките" обаче предотвратиха разгром.

Съставът на Пеп Гуардиола е непобеден в шест поредни двубоя, като в тях допусна само един гол и отбеляза 11. С победата "гражданите" излизат на пето място в таблицата с 26 точки от 14 мача, със само една по-малко от "Манчестър юнайтед".

В същото време "Евертън" надви "Шефилд юнайтед" с 1:0 като гост и успя да се изкачи на второ място в таблицата. "Карамелите" стигнаха до успеха с гол на Гилфи Сигурдсон в 80-ата минута.