Без Меси "Барселона" стъпи накриво на "Камп ноу"

Барселона" продължи с колебливото си представяне през сезона, допускайки неочаквана грешка в последния си мач за 2020 г. Каталунците завършиха 1:1 с "Ейбар" на своя стадион "Камп ноу".

Равенството остави "Барселона" на седем точки от върха в Ла Лига, като каталунците са и с два мача повече от лидера "Атлетико", и "Реал". Тимът на Роналд Куман ще посрещне 2021 г. на шесто място в таблицата.

"Барселона" беше без лидера си Лионел Меси, който изгледа срещата от трибуните.

В негово отсъствиее Мартин Брайтвайт пропусна дузпа още в осмата минута. Това беше втори пропуск от 11-те метра в мач, в който Меси не беше на терена. В 25-ата минута несполуките на Брайтвайт продължиха, като негов гол беше отменен заради засада и преглед с VAR.

Двата гола в срещата паднаха следе почивката - Кике Гарсия изведе баските напред в 57-ата минута, но 10 по-късно резервата Усман Дембеле изравни.