Кейн и Сон върнаха "Тотнъм" към победите

Тотнъм" прекъсна серия от четири поредни мача без успех във Висшата лига с победа с 3:0 над "Лийдс". Хари Кейн и Хюн Мин Сон вдъхновиха тима на Жозе Моуриньо, като двамата се отличиха с по гол и асистенция.

От началото на кампанията Кейн и Сон са комбинирали помежду си за 13 гола на "Тотнъм". Никои други двама футболисти не са достигали подобно постижение в рамките на цял сезон.

С успеха си "шпорите" излязоха трети с 29 точки, като отборът изостава с четири от "Ливърпул" и "Манчестър юнайтед".

Преди мача от "Тотнъм" обявиха, че са дълбоко разочаровани от поведението на Джовани Ло Селсо, Ерик Ламела и Серхио Регулион заради присъствието им на масово събиране около Коледа. И тримата не играха в срещата.

"Лийдс" имаше добри моменти в началото на мача. Първата добра възможност се откри пред Езджан Алиоски, който отправи силен удар, преминал близо до вратата на Уго Лорис.

В 29-ата минута обаче левият бранител на "Лийдс" събори Стивън Бергвайн в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, реализирана от Кейн. Нападателят на "Тотнъм" вече има попадения срещу всички 30 отбора от Висшата лига, срещу които се е изправял.

В края на първата част Кейн напредна отдясно и изведе Сон зад защитата. Южнокореецът вкара своя гол №100 във всички турнири за "Тотнъм", докато Кейн се превърна в първия футболист в петте големи първенства с десет гола и десет асистенции от началото на сезона.

Второто полувреме продължи в същия ритъм и Тоби Алдервейрелд увеличи преднината на домакините. Защитникът получи подаване от Сон и се разписа след удар с глава.