Гол със странична ножица донесе първа победа на "Левски" в контролите

© levski.bg

С гол на 18-годишния Мартин Петков "Левски" взе първа победа по време на зимната си подготовка. Сините се наложиха над последния в полската Екстракласа "Подбескидзе" с 1:0. Петков отбеляза изключително красиво попадение в 23-ата минута, разписвайки се със странична ножица.

Това беше втори мач за сините на лагера им в Хърватия, като в първата среща тимът загуби от "Домжале" с 1:2.

Треньорът Славиша Стоянович използва два различни състава в срещата, давайки шанс на много играчи да запишат минутии. Участие взе и каращият проби при сините хърватин Антер Врличак.

В края на мача Николай Михайлов се отчете със спасена дузпа, за да позволи на "Левски" да спечели.

"Периодът е труден за нас, но се радвам, че имахме сила. Бяхме по-добри в атака през първата част и по-концентрирани в защита през втората - трябва да намерим баланса. Имахме положения през първото полувреме за гол, но и допускаме такива. През втората част стана обратното. Създадохме по-малко, но бяхме по-добре в защита. Трябва да работим спокойно и да намерим най-добрата схема за игра", каза Стоянович след срещата.