С гол №650 Меси поведе "Барселона" към пета поредна победа

Барселона" победи "Атлетик" (Билбао) с 2:1, а Лионел Меси отбеляза своя гол №650 за клуба. Аржентинецът се разписа срещу баските, откривайки резултата в 20-ата минута с прекрасно изпълнение от фаул.

Победата не дойде лесно, след като Жорди Алба си вкара автогол в 49-ата минута. Четвърт час преди края се разписа Антоан Гризман, който донесе трите точки на каталунците.

Меси се разписа само няколко часа след като вестник "Ел Мундо" разкри параметри по договора му на стойност 550 милиона евро. Това предизвика голям скандал, а "Барселона" обяви, че ще съди изданието.

С петата си поредна победа каталунците събраха 40 точки, колкото има и "Реал" (Мадрид), а двата тима делят втората позиция. Убедителен лидер е "Атлетико", който е с 50 точки, но и мач по-малко от преследвачите си.