"Байерн" добави шести трофей към най-успешния си сезон

"Байерн" ликува с шести трофей за една година

Байерн" (Мюнхен) допълни колекцията си от трофеи с триумф на световното клубно първенство. Във финала баварците надиграха с 1:0 северноамериканския първенец "Тигрес" и повториха постижението на "Барселона", който спечели шест купи през 2009 г.

Единствения гол в мача, който се игра в Доха, вкара Бенжамен Павар. За осми пореден път шампионът на Европа печели световното клубно първенство, като "Байерн" триумфира в този формат на турнира и през 2013 г.

Флик вече има повече трофеи (6), отколкото загуби (5) начело на тима.

Мачът не предложи зрелище, като "Тигрес" предимно се защитаваше. В нито един момент мексиканците не поставиха под натиск "Байерн", който имаше превъзходство през целия мач.

В средата на първата част гол на Йошуа Кимих беше отменен заради засада. Роберт Левандовски беше зад отбраната, но не докосна топката при удара, като съдията прецени, че нападателят влияе на видимостта на вратаря Науел Гусман.

Натискът на "Байерн" се усили, като Кингсли Коман и Лирой Сане имаха добри възможности до края на първото полувреме.

До края "Байерн" атакуваше, а "Тигрес" изчакваше своя момент, но мексиканците не застрашиха вратата на Мануел Нойер.