Швейцарка триумфира със световната титла в спускането

Швейцарката Корин Сутер спечели световната титла в спускането по ски алпийски дисциплини. 26-годишната състезателка затвърждава отличното представяне на Швейцария, която печели второ злато при дамите във втория старт в Кортина д'Ампецо, Италия.

Сутер премина по пистата "Олимпия деле Тофане" за 1:34.27 минути и изпревари с 20 стотни Кира Вайдле от Германия. Бронзовият медал спечели друга швейцарка Лара Гут-Берами на 37 стотни, която преди два дни спечели титлата в Супер-Г.

Титлата е първа за Швейцария в спускането на световни първенства от 1989 г., когато златото печели Мария Вализер.

Отсъствието на фаворитката в спускането София Годжа, която е контузена, направи състезанието много оспорвано, а разликите много малки. Първите 10 състезателки бяха събрани в 99 стотни. Домакините от Италия пласираха само една състезтелкаа в топ 10 - Елена Куртони на осмо място.

За Сутер това е четвърти медал от световни първенства, като на шампионата в Оре през 2019 г. тя остана втора в спускането. Световната шампионка в дисциплината от Оре 2019 и Санкт Мориц 2017 Илка Щухец завърши едва 14-а.

В неделя предстои спускането при мъжете на същата писта.