С рекорд Ерлинг Холанд поведе "Дортмунд" за важна победа над "Севиля"

Борусия" (Дортмунд) победи "Севиля" с 3:2 като гост в първия осминафинален мач между двата тима в Шампионската лига. Срещата предложи много интригуващи моменти, пет гола, а към края и много нерви от двата тима. С трите гола, които вкараха на "Рамон Санчес Писхуан" германците направиха важна крачка към продължаване на четвъртфиналите.

Звездата на "Дортмунд" Ерлинг Браут Холанд вкара два гола. Норвежецът вече има 10 попадения за жълто-черните в турнира в едва седем мача. По този начин Холанд записа своеобразен рекорд в Шампионската лига.

"Севиля" откри в седмата минута с хубав гол на Сусо. Само 12 по-късно Махмуд Дауд изравни.

После дойдоха миговете на Холанд, който вкара в 27-ата и 43-ата минута, за да даде два гола аванс на германците.

След почивката "Севиля" натисна, но стигна само до един гол, дело на резервата Люк Де Йонг в 84-ата минута.

По същото време в Португалия на "Ещадио до Драгао" "Порто" надви "Ювентус" с 2:1. Синьо-белите изненадаха италианския шампион с два бързи гола във всяко от полувремената.

Меди Тареми вкара още във втората минута след груба грешка на "Ювентус". Той се възползва от лошо връщане на топката на Родриго Бентанкур и се разписа.

В началото на втората част Муса Марега вкара втори гол за "Порто" след нова груба грешка на "бианконерите".

Натискът на "Ювентус" в края на мача стигна само за един гол. Вкара го Федерико Киеза осем минути преди последния сигнал.