Английските отбори използваха предимството на неутралните терени в Европа

Манчестър юнайтед" и "Тотнъм" се възползваха по най-добрия начин от гостуванията си на неутрален терен и постигнаха разгромни победи в 1/16-финалите в Лига Европа.

Заради мерките срещу британския вариант на коронавируса в различните държави почти всички мачове с участието на английски отбори бяха засегнати. След като преди два дни "Ливърпул" спечели с 2:0 срещу "Лайпциг" в Будапеща в среща от Шампионската лига, сега "Юнайтед" стигна до 4:0 срещу "Реал сосиедад" в Торино, а "Тотнъм" се наложи с 4:1 срещу "Волфсбергер" също в Будапеща.

"Арсенал" завърши при 1:1 срещу "Бернфика" на "Олимпико" в Рим. Логистичната главоблъсканица в този двубой е най-голяма, тъй като и реваншът ще е на неутрален терен - в Атина.

Единственият от английските отбори, който гостува на стадиона на съперника си, беше "Лестър" при нулевото равенство със "Славия" в Прага.

"Юнайтед" изигра мача си на високи обороти и надигра съперника си. Англичаните поведоха с два гола на Бруно Фернандеш, а по веднъж се разписаха Маркъс Рашфорд и Даниел Джеймс.

Представящият се колебливо в Англия "Тотнъм" си реши не само мача, но изглежда и дуела с "Волфсбергер" до 34-ата минута, когато поведе с 3:0 с головете на Хьон Мин Сон, Гарет Бейл и Лукас Моура. След почивката символичните домакини намалиха чрез Михаел Лендъл от дузпа, а в края Карлос Винисиус вкара четвърти гол за "Тотнъм".