Шампионът "Байерн" се развихри с голово шоу в Рим

Европейският шампион "Байерн" (Мюнхен) превключи на висока скорост и постигна гръмка победа на стадион "Олимпико" в Рим. Тимът на Ханзи Флик разгроми с 4:1 "Лацио" и гледа смело към участие в четвъртфиналите на Шампионската лига.

"Байерн" отвори вратата към голям успех още през първата част, когато се разписаха Роберт Левандовски, Джамал Мусиала и Лирой Сане. Впоследствие Франческо Ачерби си отбеляза автогол, а попадението за "Лацио" вкара Хоакин Кореа.

В другия осминафинал "Челси" се наложи с 1:0 над "Атлетико" (Мадрид), като мачът се игра в Будапеща. Единствения гол вкара Оливие Жиру след красиво изпълнение със задна ножица.

"Байерн" изигра най-силния си мач от началото на годината и постигна 17-а победа в последните 18 мача в Шампионската лига. Успехът за баварците дойде на фона на много отсъстващи играчи и колебливо представяне в предишните мачове.

С гола си Левандовски вече има 72 попадения и излезе трети във вечната ранглиста на турнира. Повече пъти са се разписвали единствено Кристиано Роналдо (134) и Лионел Меси (119).

От друга страна, Мусиала се превърна в най-младия голмайстор за "Байерн". На 26 февруари роденият в Германия футболист, който прекарва юношеските си години в школата на "Челси", ще навърши 18 години.

Защитата на "Байерн" се справи с опазването на Чиро Имобиле

Мачът започна с натиск на "Байерн", като ранен гол улесни задачата на баварците. В деветата минута Матео Мусакио сбърка при опита си да върне топката към вратаря Хосе Рейна и Левандовски се възползва от възможността. Полякът преодоля стража с едно движение и вкара в опразнената врата.

Устремът на "Байерн" продължи, а в центъра на вниманието отново беше Левандовски. Той напредна отляво и подаде към Сане, който се опита да стреля с пета.

Постепенно "Лацио" изнесе играта в предни позиции, но "Байерн" бързо вкара нов гол. В 24-ата минута Мусиала получи на границата на наказателното поле и тийнейджърът се разписа с прецизен удар по земя.

Джамал Мусиала загатна за големия потенциал, който притежава

В края на първото полувреме "Байерн" стигна до трето попадение, дело на Сане от няколко метра. Дейно участие за гола имаше Кингсли Коман, който използва бързината си, за да стигне до наказателното поле и да стреля, преди топката да се озове при германския национал.

По-късно Сане беше част от бърза контраатака. Крилото на "Байерн" беше изведен от Коман, като спринтира от централната линия. След това Сане финтира защитник и отправи подаване към Алфонсо Дейвис, но Ачерби пресече топката, която влезе във вратата.

В 49-ата минута индивидуален пробив на Кореа завърши с гол. До края "Лацио" опитваше да атакува повече, а "Байерн" пропусна някои добри възможности, за да увеличи преднината си.

Футболистите на "Байерн" ликуват след четвъртия гол във вратата на "Лацио"