Неудържимият "Сити" и бледият "Реал" поеха към четвъртфиналите в Шампионската лига

"Манчестър сити" спечели 19-ата си поредна победа във всички турнири

Манчестър сити" продължи зрелищната си победна серия и в Шампионската лига. Воденият от Хосеп Гуардиола отбор спечели 19-и пореден мач във всички турнири след 2:0 срещу "Борусия" (Мьонхенгладбах) като гост, макар и символичен, тъй като двубоят от осминафиналите беше в Будапеща.

"Реал" (Мадрид) също постигна целта си и си тръгна като победител от мача си срещу "Аталанта". Белите обаче бяха неубедителни, като въпреки че играха с човек повече още от 17-ата минута, трябваше да чакат до 86-ата, за да вкарат за 1:0.

Последните две срещи от осминафиналите продължиха тенденцията за успешно представяне на гостите. Седем от осемте мача завършиха с победи за гостуващия отбор, а единствено "Порто" стигна до 2:1 срещу "Ювентус".

"Манчестър сити" имаше превъзходство и заслужено спечели. "Гражданите" поведоха с гола на Бернардо Силва след подаване на Жоао Кансело в 29-ата минута. След почивката Габриел Жезус удвои, като отблизо се възползва от паса на Силва.

Радостта на Менди и съотборниците му след гола на "Реал"

Много по-големи затруднения имаше рекордьорът по титли в Шампионската лига "Реал". Испанците бяха с човек повече след отстраняването на Ремо Фройлер още през първата част. Домакините бяха недоволни от решението на съдията да вдигне червен картон на играча им.

"Реал" дълго не успяваше да се възползва от предимството си. Отборът водеше играта, атакуваше почти непрекъснато, но не можеше да поведе.

Все пак победата беше постигната благодарение на гола на Ферлан Менди, който отбеляза с удар от разстояние в 86-ата минута.