"Барселона" надигра "Севиля" преди сблъсъка им за купата

Барселона" взе психологическо предимство в дуела със "Севиля" преди реванша за Купата на Краля. Каталунците победиха с 2:0 в мач, който изправи един срещу друг третия и четвъртия в Ла Лига.

Тимът на Роналд Куман вкара по едни гол през двете полувремена. Усман Дембеле даде преднина на "Барселона" след подаване на Лионел Меси, а по-късно аржентинецът също се разписа. Той вече има 30 гола срещу "Севиля" в първенството, като това е съперникът, срещу който Меси е вкарвал най-много пъти.

В сряда (3 март) двата отбора ще се срещнат отново. "Барселона" ще приеме "Севиля" във втория мач от полуфиналите за купата, като каталунците са притиснати до стената след загубата с 0:2 в първия двубой.

С успеха испанският гранд събра 53 точки и се доближи на две от водача "Атлетико" (Мадрид), който обаче е с два мача по-малко.

Радостта на Усман Дембеле след първия гол

"Барселона" имаше предимство в началото, а първата възможност се откри пред Дембеле. В 29-ата минута той беше изведен от Меси и напредна, преди да се разпише с удар по земя. С 26 попадения Дембеле изравни Людовик Жули на третото място в подреждането при най-резултатните французи за клуба.

Превъзходството на "Барселона" продължи и през втората част. Жорди Алба получи извеждащо подаване пред вратата, но бранителят не успя да стигне до топката. По-късно Сержиньо Дест стреля отблизо в страничната греда. В 18-и случай каталунците целят някоя от гредите, като по този показател тимът е начело сред отборите от водещите европейски първенства.

И на двата отбора бяха отменени голове. Защитникът на "Барселона" Клеман Ленгле беше в засада, а впоследствие нападателят на "Севиля" Юсеф Ен-Несири игра с ръка в наказателното поле, преди да прати топката във вратата.

В 86-ата минута Меси излезе сам срещу Ясин Буну. Стражът на гостите спаси първия удар, но аржентинският нападател си проправи пътя към опразнената врата.