Гол в края спаси "Реал" (Мадрид) от загуба преди дербито с "Атлетико"

С гол в 89-ата минута испанският шампион "Реал" (Мадрид) се спаси от загуба при домакинството на "Реал сосиедад". Мачът завърши 1:1, като тимът на Зинедин Зидан пропусна добра възможност да скъси изоставането от върха и да постави водача "Атлетико" под напрежение преди дербито между двата отбора от Мадрид.

В герой за белите се превърна резервата Винисиус Жуниор, а пред това преднина за баските беше дал Кристиан Порту.

"Реал" (Мадрид) вече има 53 точки, с колкото е и "Барселона". Двата испански гранда са на пет точки зад "Атлетико", който е изиграл мач по-малко.

Белите имаха повече положения за гол през първата част, като най-добрата възможност се откри пред Мариано Диас. Той се пребори със защитник и от няколко метра засече топката с глава, но ударът му срещна горната греда.

В началото на второто полувреме дойдоха силните моменти на "Реал сосиедад". В 55-ата минута Начо Монреал центрира към Порту, който се разписа след прецизен удар с глава.

Резултатът можеше да се развие в друга посока, но "Реал" (Мадрид) успя да изравни в края чрез Винисуис, който беше най-съобразителен в наказателното поле.

"Реал" (Мадрид) пропусна добра възможност да притисне "Атлетико" преди дербито между двата отбора