ЦСКА наказа грешките на "Черно море" и продължи към четвъртфиналите

© LAP.BG

ЦСКА е вторият четвъртфиналист в турнира за Купата на България, след като отстрани "Черно море" в един от най-интересните сблъсъци от фазата на осминафиналите. Червените се наложиха с 3:1 над съперника си от Първа лига и се присъединиха към носителя на трофея "Локомотив" (Пловдив), класирал се напред във вторник.

Двубоят предложи повече битка, но червените наказаха грешките на "Черно море", за да използват положенията, които се откриха пред тях.

Бисмарк Чарлс в 10-ата минута и Георги Йомов с два гола (39-а дузпа и 49-а) се разписаха за ЦСКА. За "Черно море" попадението вкара Даниел Димов в 61-ата минута.

При първият и третият гол на ЦСКА груби грешки направи вратарят на гостите от Варна Иван Дюлгеров.

Треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович продължи отличната си серия в турнира. Откакто е в България той няма загуба в Купата на България, като изведе "Локомотив" до отличието в две поредни години.

Срещата започна с груба грешка на Дюлгеров още в 10-ата минута. В опит да изнесе топката той я загуби от Бисмарк Чарлс и новото попълнение на червените се разписа на празна врата.

До края на първата част тимът от Варна не направи нишо в атака, като не стигна дори и до един удар. Вместо това ЦСКА се разписа втори път. В 39-ат аминута Жорди Кайседо падна след контакт с Даниел Димов, а съдията Волен Чинков прецени, че това е дузпа въпреки спорните повторения.

© LAP.BG

От бялата точка Георги Йомов се разписа, за да удвои аванса на червените.

През втората част ЦСКА успя бързо да стигне до трети гол. Той падна в 49-ата минута, отново след грешка на "Черно море". Бранителят Виктор Попов изгуби елементарно топката, тя стигна до Йомов, а ударът му от границата на наказателното поле отново попадна в мрежата.

И в тази ситуация вратарят Дюлгеров не се намеси убедително.

До края на срещата "Черно море" стигна само до един точен удар, който се оказа и гол. Отбеляза го капитанът Даниел Димов след изстрел с глава.

Към четвъртфиналите за Купата на България продължи и "Арда". Тимът от Кърджали победи "Етър" във Велико Търново след гол на Иван Тилев.