Зрелищен обрат в дербито с "Дортмунд" върна "Байерн" на върха

Шампионът "Байерн" (Мюнхен) срещна предизвикателство, но излезе победител в дербито на германския футбол. Тимът на Ханзи Флик сътвори обрат от 0:2 до 4:2 срещу "Борусия" (Дортмунд).

Успехът за "Байерн" дойде с два късни гола в 88-ата и 90-ата минута, дело на Леон Горецка и Роберт Левандовски, който вкара хеттрик. За "Борусия" два пъти се разписа Ерлинг Холанд.

С победата баварците си върнаха първото място в Бундеслигата. На върха за няколко часа беше "Лайпциг", който има 53 точки, докато "Байерн" събра 55. "Борусия" е шести с 39 точки.

"Байерн" записа седма поредна победа на "Алианц арена" срещу жълто-черните. От друга страна, Левандовски вече има 31 гола след 24 кръга, като полякът е на девет от рекорда на Герд Мюлер за попадения в рамките на един сезон.

Дуелът между големите нападатели завърши с успех за Роберт Левандовски

Мачът започна вихрено за "Борусия", който поведе с два гола до деветата минута. Холанд хвърли ръкавицата към шампиона с попадение от границата на наказателното поле, а по-късно нападателят завърши бърза контраатака.

"Байерн" се впусна в атака, като добри възможности имаха Лирой Сане и Левандовски. "Борусия" обаче беше близо до нов гол. Тома Мюние навлезе в наказателното поле, но подаването му към Холанд беше блокирано.

В 26-ата минута "Байерн" върна едно попадение. Сане финтира Нико Шулц и отправи остро топката към вратарското поле, където Левандовски засече отблизо. В края на първото полувреме баварците получиха дузпа за нарушение срещу Кингсли Коман след видеопреглед. Левандовски застана зад топката и изравни резултата.

В началото на втората част "Борусия" опитваше да си върне предимството, но удар по надеждите на жълто-черните беше излизането на Холанд. Нападателят беше заменен след час игра заради нараняване в стъпалото при съприкосновение с Жером Боатенг.

Ситуацията преди гола на Леон Горецка

Впоследствие "Байерн" увеличи превъзходството си и търсеше победата, като силните минути на баварците дойдоха в края. Горецка хвърли домакините в радост след точно изпълнение при отбита топка. Преди гола съдията подмина ситуация, в която Сане събори Емре Джан.

"Байерн" наказа още веднъж обърканата отбрана на съперника. Баварците подпечатаха победата след попадение на Левандовски, който оформи своя хеттрик.